Економіка

Президент підписав закон про розкриття власників ЗМІ

Економіка/Президент підписав закон про розкриття власників ЗМІ
Зберегти
Вигляд

Президент Петро Порошенко підписав закон, який забороняє резидентам «країни-агресора» засновувати чи мати частку у телевізійних чи радіоорганізаціях, а також зобов'язує ЗМІ називати своїх кінцевих власників, повідомляє АП.

Законопроект №1831 3 вересня підтримали 237 народних депутатів (БПП – 100, НФ – 70, РПЛ – 14, Самопоміч – 26, Батьківщина – 7, Опозиційний блок – 0).

Документ вніс зміни до медійного законодавства, зокрема зобов'язали теле- та радіомовників розкривати своїх власників, у тому числі кінцевих вигодонабувачів. Крім того, закон забороняє офшорним компаніям володіти українськими ЗМІ.

Структуру володіння і кінцевих бенефіцеарів компанії повинні будуть опублікувати на власних сайтах, а також подати у Нацраду з питань телебачення та радіомовлення.

Також мовник протягом п'яти років після отримання ліценції по конкурсу не може значно змінювати програмову концепцію, а також зменшувати частину соціально важливих програм - інформаційних, соціально-політичних, дитячих.

27 січня 2015 року Україна у зверненні до ООН визнала Росію державою-агресором.

За дослідженням Media Ownership Project, опублікованим на початку 2015-го, 60 українських теле- і друкованих ЗМІ складають близько 250 різних юридичних осіб. Кінцевий реальний власник був прямо вказаний в реєстраційних документах на різних щаблях структури власності лише у близько 20% українських медіа.

hromadske.tv

/Фото: прес-служба президента

Пов`язані новини