Життя

Президент Південної Кореї закликала жителів КНДР тікати з країни

Життя/Президент Південної Кореї закликала жителів КНДР тікати з країни
Зберегти
Вигляд

Президент Південної Кореї Пак Кин Хе заявила, що її країна буде рада прийняти перебіжчиків із сусідньої КНДР і допомогти їм налагодити нове життя.

«Ми залишаємо шляхи відкритими, тут ви знайдете надію і нове життя», – сказала Пак Кин Хе під час свого виступу з нагоди дня корейських Збройних сил.

Вона додала, що в Південній Кореї добре знають про «жахливі реалії» життя в КНДР.

«Вам теж повинні бути доступні універсальні цінності: демократія, права людини, соціальні виплати», – сказала південнокорейський лідер.

Пак Кин Хе застерегла КНДР від подальших ядерних випробувань, заявивши, що в разі агресії Сеул готовий «дати швидкий і потужний відсіч і показати, яку ціну за провокацію доведеться заплатити».

Демілітаризована зона довжиною в 241 км і шириною в 4 км, ділить Корейський півострів на дві частини. Військово-демаркаційна лінія була офіційно зафіксована угодою про перемир'я від 27 липня 1953 року.

27 вересня південнокорейське агентство Yonhap повідомило, що через лінію пробрався солдат-перебіжчик з КНДР. Подібні інциденти відбуваються регулярно, в останній раз Південна Корея приймала солдат-перебіжчиків в 2015, а до цього в 2012 році. Близько місяця тому в Сеул також втік співробітник північнокорейського посольства, який працював в Лондоні.

В цілому з 1953 року, за підрахунками південнокорейської влади, з КНДР до Південної Кореї втекли близько 30 тисяч осіб.

Пов`язані новини