Політика

Президент Польщі підписав засуджений ЄС закон про Конституційний трибунал

Політика/Президент Польщі підписав засуджений ЄС закон про Конституційний трибунал
Зберегти
Вигляд

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Конституційний трибунал, який викликав занепокоєння ЄС.

Новий закон було ухвалено польським Сеймом 22 липня, повідомляє «Польське радіо».

Зауважується, що найважливіші зміни в документі передбачають, що «повний склад трибуналу» віднині означає наявність щонайменше 11 суддів. Для розгляду особливо важливих справ має бути присутній повний склад Конституційного суду.

Повний склад розглядає вето президента, закон про Конституційний трибунал, компетенційні суперечки між державними органами; справи розглядаються згідно із порядком надходження.

Справи, що стосуються перешкод в здійсненні повноважень президента Республіки Польща, розглядаються повним складом КС; справи щодо конституційного характеру діяльності політичних партій теж розглядаються у повному складі.

Також змінено порядок розгляду конституційності законів. Конституційний характер законів буде розглядати склад 5 суддів. Конституційний характер інших нормативних актів буде розглядати склад 3 суддів. Рішення у всіх складах буде виноситися звичайною більшістю голосів.

Раніше в ЄС заявили, що зміни до закону про Конституційний суд у Польщі, ухвалені польським парламентом, викликають занепокоєння і можуть викликати офіційну реакцію Європейської Комісії.

Пов`язані новини