3 червня президент України Петро Порошенко провів чергову прес-конференцію, яка тривала понад дві години.

Зустріч Порошенка з пресою відбувалась в Адміністрації президента України на вулиці Банковій.

Попередню прес-конференцію голова держави давав в січні 2016 року.

17:04 Прес-секретар президента України Святослав Цеголко: «25 ЗМІ встигли поставити питання. Конференція триває понад дві години».

16:55 Порошенко про голову Одеської обласної державної адміністрації: «Я не збираюся концентрувати увагу тільки на Саакашвілі. Мені подобається і губернатор Харкова, і Львова».

16:53 Відповідь президента: «Мій син на виборах переміг чесно. Стець і Луценко – не мої куми. Я вважаю, що ситуація в Генпрокуратурі за тиждень кардинально змінилася, і в тому числі кадрові питання».

16:51 Питання від журналістки Громадського Катерини Сергацкової щодо можливого впливу родинних зв’язків на отримання посад.

16:50 «Нацбанк у червні ухвалить рішення про зняття обмежень щодо виплати дивідендів», – Порошенко.

16:42 Порошенко про участь Медведчука у Мінських переговорах: «Медведчук в тристоронній групі має одну функцію – звільнення заручників. Ніяких інший функцій він не виконує. Чи був він залучений до звільнення Савченко? Так він був залучений. Двічі він координував окремі дії з російською стороною. Це були технічні питання, і рішення приймалося мною».

16:41 Президент про перейменування Комсомольска у Полтавській області на Горішні Плавні: «Територіальна громада, виконуючи закон про декомунізацію, може сама вирішувати, якою буде нова назва. В мене тільки прохання, щоб ця назва не була пов’язана з державою-агресором».

16:40 Президент сказав, що підписав листа до Ради про внесення нових кандидатур до складу ЦВК.

16:37 Президент про можливість військовим на Донбасі відкривати вогонь у відповідь: «Командирам ніхто не забороняє відкривати вогонь. Разом з ти йому заборонено відкривати вогонь першим. Ніякої складної процедури узгодження не існує».

16:34 Порошенко про конфлікт на Донбасі: «Росія використовує схід України для випробування новітніх видів озброєння».

16:31 Порошенко про армію: «Не хвилюйтесь – в секторі оборони в Україні з реформами все в порядку».

16:27 Порошенко про конкурс Євробачення, який відбудеться в Україні: «Я впевнений, що я хочу, щоби конкурс Євробачення транслювало суспільне мовлення. Я один раз втрутився – підписав закон. Думаю, цього достатньо».

16:25 Президент ще раз про «Миротворець»: «Журналістам в Україні нічого не загрожує. Відповідні інструкції я дав правоохоронним органам. Якби ми мали право закривати сайти – впевнений що це було би зроблено. Думаю, що зараз це недоцільно».

16:22 Порошенко про деолігархізацію: «Головний елемент деолігархізації України – диверсифікація поставок газу. Порядок наводять і в багатьох держпідприємствах, де пасуться олігархи – від «Укрзалізниці» до «Укрпошти». Була повернута в держвласність «Укртранснафта».

16:17 Порошенко не виключає, що ув’язнені в Росії українці Афанасьєв і Солошенко повернуться в Україну в червні 2016 року.

16:15 Порошенко про зміни до Конституції щодо статусу кримських татар: «Модель буде така сама, як і по всіх змінах до Конституції: передача в конституційну комісію, включення туди представників кримських татар, обговорення, підписання і передача до Верховної Ради».

16:12 «Таємних зустрічей перед голосуванням за внесення змін до Конституції не було. Вся інформація про такі зустрічі – неукраїнського походження», – сказав президент.

16:04 Запитання від журналіста «Української правди» щодо «чорної бухгалтерії» Партії регіонів. 

Президент сказав, що розчарований тим, що ця справа не розслідувалась протягом двох років.

«Джерело походження цих документів – правоохоронні органи. Я розчарований тим, що, замість того, щоб розслідувати ці документи два роки, ми використовуємо якісь чемодани з компроматом», – сказав президент.

15:58 Питання щодо публікації сайтом «Миротворець» персональних даних журналістів від кореспондента ВВС.

«Так, я незадоволений тим, що опублікували дані журналістів. Це була велика помилка, але у нас немає інструментів впливу на цей незалежний сайт.  Я знаю, що багато журналістів написали негативні відгуки. Прошу не робити цього, я гарант вашої безпеки», – сказав Порошенко.

15:55 Порошенко про голосування за зміни до Конституції України в частині судоустрою та правосуддя: «Дзвонив Бойку, Хомутиннику, Бурбаку, Тимошенко, не передзвонив Ляшко, і кому зміг – подякував за голосування».

15:46 Президент перейшов до питання про конфлікт на Донбасі приблизно через півгодини від початку прес-конференції.

«Чи можуть бути проведені вибори на Донбасі зараз? Можуть, якщо ці вибори проведе сам окупант. І він не буде визнаний, як і фейковий референдум у Криму», – сказав Порошенко.

15:42 Президент перейшов до відповіді по суті лише через 5 хвилин.

«Ніякого офшорного скандалу не було. Було об’єктивне журналістське розслідування журналістів, які знайшли кілька фактів. Була компанія, яка займалася виведенням грошей з України. Компанія не мала рахунку, ніяких переказів не було. компанія не використовувалася для мінімізації (податків – ред.) і створювалася з однією метою – передача активів Порошенка в сліпий траст, про що я і обіцяв», – сказав президент.

15:37 Президент сам запропонував дати можливість поставити запитання журналісту Громадського Дмитру Гнапу. При цьому Порошенко відзначив професійність проведеного розслідування «Слідства.Інфо».

15:35 Порошенко про обмін Надії Савченко і справу ГРУшників: «Адвокати ГРУшників координували свої дії з ФСБ і затягували справу».

15:30 Щодо безвізового режиму з ЄС, Порошенко сказав, що впевнений в отриманні такого режиму Україною у 2016 році.

15:26 На прес-конференцію акредитувались 230 журналістів, понад 100 ЗМІ.

15:22 «Вважаю конституційні зміни в частині правосуддя – одним із найголовніших рішень за час свого президентства», – сказав Порошенко.

15:16 Попередню прес-конференцію, 14 січня 2016 року, президент розпочав з війни на Донбасі.
Сьогодні – з реформ, корупції, нового Кабміну, домовленості з МВФ, внесення змін до Конституції в частині судоустрою.

15:10 Як повідомляє кореспондентка Громадського, перед місцем проведення прес-конференції знаходиться дуже багато співробітників поліції.

Сама прес-конференція розпочалась вчасно. На ній присутні багато журналістів, але всі сидять на місцях, черг немає, товкучки немає.

Нагадаємо, що 2 червня Верховна Рада ухвалила зміни до Конституції України в частині судоустрою та правосуддя.

Перед голосуванням президент України Петро Порошенко сказав, що прийняття змін до Конституції в частині судової реформи поверне українцям право на правосуддя.

Крім того, координатор виборчих і парламентських програм громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська після зустрічі з президентом сказала, що Порошенко пообіцяв у найближчі два дні внести до Верховної Ради кандидатури нових членів Центральної виборчої комісії.

Поділитись: