Запуск системи електронного декларування доходів держпосадовців є передумовою для безвізового режиму з ЄС та отримання подальшої фінансової підтримки від Міжнародного валютного фонду.  Дії влади ставлять під загрозу реалізацію цього проекту. 

Про це повідомляє антикорупційна група Реанімаційного пакету реформ.

Нацагентство із запобігання корупції визначило 15 серпня 2016 року датою запуску системи електронного декларування. Після запуску цієї системи вводиться в дію кримінальна відповідальність за подання чиновниками неправдивої інформації в деклараціях.

«Однак наразі влада намагається відкласти запуск системи електронного декларування або запустити систему в режимі, який гарантує безкарність осіб, які подадуть в деклараціях неправдиву інформацію», — йдеться у повідомленні.

Відповідно до законодавства України, електронні декларації матимуть юридичну силу виключно після отримання системою атестату відповідності комплексної системи захисту інформації (КСЗІ).

Однак, 12 серпня 2016 року Держслужба спецзв’язку відмовила в наданні системі атестату КСЗІ. За словами експертів РПР, без цього атестату, система буде працювати номінально. 

«Декларації не зможуть бути належним доказом в суді і, відповідно, не стануть підставою для притягнення до кримінальної відповідальності за декларування неправдивої інформації», – наголошують активісти.

Антикорупційна група Реанімаційного пакету реформ закликає керівництво НАЗК, Держспезв’язку та Президента України забезпечити та гарантувати запуск системи.  

«Ми також просимо закордонних партнерів нагадати владі України, що невиконання цих зобов’язань може мати негативні наслідки для процесу візової лібералізації з ЄС та для подальшої фінансової підтримки України», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, НАЗК доручило допрацювати і повторно атестувати захист інформації електронного декларування. 

11 серпня президент Петро Порошенко заявив, що електронне декларування активів чиновників має стартувати в Україні з 15 серпня, його відкладання не припустимо і не розглядається.

Поділитись: