Президент Туреччини Реджеп Ердоган оголосив про введення надзвичайного  стану в країні строком на три місяці після спроби державного перевороту минулого тижня.

Про це повідомляє СNN.

Ердоган зустрівся в середу з Радою національної безпеки і Радою міністрів, остання з яких затвердила рекомендації  стосовно режиму надзвичайного стану. 

"Мета проголошення надзвичайного стану, фактично, - мати можливість вживати найефективніших заходів для того, щоб усунути цю загрозу якнайшвидше, бо це є загрозою для демократії, верховенства закону і прав та свобод громадян в нашій країні ", сказав Ердоган, згідно з даними урядового перекладу.

Ердоган, виступаючи з телезверненням до нації, сказав, що надзвичайний стан не становить загрози для демократії. 

Надзвичайний стан, що вступає в силу з моменту його опублікування в офіційнiй прессі, дозволить президенту і абінету обходити парламент у прийнятті нових законів і обмежувати або призупиняти права і свободи, якщо вони будуть вважати це за необхідне, зазначає Reuters

У Туреччині в ніч на 16 липня була здійснена  спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався. Внаслідок спроби перевороту загинули щонайменше 294 людини, більше півтисячі поранені.

Раніше затримали командувача турецькою військовою базою НАТО «Інджирлік» Бакіра Еркана Вана і головного військового радника президента Алі Язиджи за звинуваченнями в організації заколоту.

Президент Реджеп Таїп Ердоган закликав повернути смертну кару, щоб «покарати винних у заколоті».

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині. Громадське вело онлайн-трансляцію спроби військового перевороту в Туреччині.

Поділитись: