Президент Росії Володимир Путін та глава Туреччини Реджеп Ердоган під час зустрічі обговорили ситуацію у Сирії, Іраку, а також курдський референдум. Ердоган назвав референдум у Курдистані незаконним

Президент Росії Володимир Путін та глава Туреччини Реджеп Ердоган під час зустрічі обговорили ситуацію у Сирії, Іраку, а також курдський референдум. Ердоган назвав референдум у Курдистані незаконним.

Про це повідомляє прес-служба Путіна.

«Зійшлися на думці про необхідність збереження територіальної цілісності Іраку і Сирії. У (курдського) референдуму немає ніякої законності. Влада Північного Іраку зробили велику помилку. Ні у кого немає права перетворювати наш регіон в палаючий», — заявив президент Туреччини.

Путін за результатами зустрічі відзначив, що їм вдалося підтвердити домовленості щодо зон деескалації у сиріх.

«Фактично створені необхідні умови для припинення братовбивчої війни. Вважаю ці домовленості нашим спільним, виключно важливим успіхом. Успіхом і нашого друга, пана Ердогана», — заявив Путін.

Понад 90% іракських курдів підтримало незалежність своєї провінції на референдумі, що відбувся 25 вересня.

Президент регіонального уряду Масуд Барзані наступного дня заявив, що перемогу на референдумі здобули прихильники незалежності.

В іракському Курдистані референдум про незалежність став  святом. Люди виходили на вулиці зі співами й танцями, прикрашали автомобілі національною символікою, у великих містах запускали феєрверки. 

Курди — найбільша етнічна спільнота у світі без власної держави. Голосування щодо суверенітету в одній з країн, де мешкає ця етнічна група, може докорінно змінити Близький Схід.

ЧИТАЙТЕ: Незалежність Курдистану: 5 наслідків референдуму.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: