Президент України Петро Порошенко заявив про неприпустимість знущання з українських журналістів на території окупованого Криму.

«Обшуки в помешканнях відомої кримсько-татарської журналістки Лілії Буджурової, а також співробітників каналу ATR – це чергове порушення прав людини на півострові та ще одна спроба помсти нашим громадянами, які зберігають свою гідність та не сприймають окупацію Криму», – йдеться у повідомленні на сторінці глави держави у фейсбуці.

Порошенко зокрема наголосив, що це є також порушенням виголошеної 30 жовтня в рамках 70-ї Генасамблеї ООН Спільної заяви 36 держав щодо ситуації у сфері прав людини в тимчасово окупованому Росією Криму.

З 6:00 ранку 2 листопада в Криму та Москві ФСБ проводило обшуки у співробітників кримськотатарського телеканалу ATR.

Cуд Сімферополя засудив оператора кримськотатарського телеканалу ATR Ескендера Набієва до 2,5 року позбавлення волі умовно за обвинуваченням в організації та участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року. Його затримав Слідчий комітет РФ у 20 жовтня.

Єдиний у світі кримськотатарський телеканал ATR опівночі 1 квітня припинив мовлення через відмову в реєстрації в Роскомнагляді. Порошенко доручив створити умови для мовлення ATR в Україні.

Від 17 червня иелеканал ATR відновив своє мовлення у Києві.

hromadske.tv

Поділитись: