Політика

Президент заявляє про готовність українських військ відбити наступ сепаратистів

Політика/Президент заявляє про готовність українських військ відбити наступ сепаратистів
Зберегти
Вигляд

Президент України Петро Порошенко заявляє, що Збройні сили України готові відбити можливий наступ бойовиків.

Про це він заявив під час науково-практичної конференції за результатами командно-штабних навчань в Генштабі ЗСУ.

«Сьогодні ми можемо впевнено сказати, що у разі переходу агресора до активних наступальних операцій нас є чим дати по зубах, є чим зупинити ворога», – наголосив він.

«Глобальна дестабілізація, яка ініціюється і інспірується РФ, бомбардування Сирії, небажання співпрацювати в розслідуванні обставин терористичної атаки на літак МН-17, інші кроки потребують перекладу нашої здатності реагувати на обставини на абсолютно інший рівень», – зазначив президент.

Сьогодні ж помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд в ході Берлінської конференції з безпеки закликала не забувати про Україну в умовах боротьби з ІДІЛом.

«Навіть тоді, коли ми зосереджуємо увагу на ІДІЛ, ми не повинні забувати, що лише два роки тому, майже один мільйон українців стояв впродовж днів і тижнів в сніжну погоду на Майдані і вимагав, щоб їхній уряд забезпечив їм те, що ми маємо: людську гідність, демократію, чесний уряд і правосуддя», – заявив він.

Нуланд наголосила на необхідності допомогти Україні, зокрема продовжуючи тиск на РФ.

«Санкції є важливим інструментом для притягнення Росія до відповідальності: ми повинні дотримуватись їх, поки «мінські угоди» не будуть повністю реалізовані. І ми повинні зберігати санкції, пов'язані з Кримом, поки Росія не поверне півострів Україні», – заявила вона.

17 листопада під час зустрічі з головою МЗС України, міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом заявила, що Литва та Швеція підтримують продовження санкцій проти Росії до повного виконання Мінських угод.

Пов`язані новини