Родичі 15 українських моряків — членів екіпажу збанкрутілого судна «Free Neptune», які з 2016 року перебувають в Омані, звернулися до президента Україна з проханням допомогти звільнити їх.

Родичі 15 українських моряків — членів екіпажу збанкрутілого судна «Free Neptune», які з 2016 року перебувають в Омані, звернулися до президента Україна з проханням допомогти звільнити їх.

Про це йдеться у петиції, яка оприлюднена на сайті президента.

Рідні моряків пояснили, що судно збанкрутувало і роботодавець попри обіцянки не платить їм кошти і не надає харчування.

«Наші рідні з 2016 року перебувають на борту судна в порту Цукор (Султанат Оман). Люди тривалий час змушені буквально виживати в субтропічному кліматі Аравійського півострова, а їх сім'ї, що залишилися без засобів до існування, в Україні», — йдеться у повідомленні.

Місцевий суд відмовляється розглядати питання про депортацію моряків. «Ситуація на борту судна вже давно катастрофічна, в тому числі, і зі здоров'ям і психологічним станом наших співвітчизників», — пишуть родичі.

Не допускаючи українських моряків додому, місцева влада економить, оскільки судно доведеться охороняти, якщо на ньому не буде моряків.

«Просимо вас терміново втрутитися в те, що відбувається, взяти цю справу під особистий контроль, всіма доступними способами не допустити трагедії і сприяти поверненню українців на батьківщину», — звернулись родичі до президента.

У березні цього року до України повернулись 7 моряків з цього судна. Цьому сприяла Національна асоціація захисту прав громадян.

Судно «Free Neptune» з 22 українцями на борту влітку 2015 року зайшло в порт Маскат для поповнення запасів води і провізії, однак оператор судна — грецька компанія Free Вulkers SA — відмовився оплатити дану поставку місцевим агенту. Згодом з'ясувалось, що власник судна — банкрот.

З березня 2016 роки команда судна не була на суші. Як виняток, в травні минулого року трьом морякам надали термінову медичну допомогу, госпіталізувавши їх.

Поділитись: