Литва вкладатиме кошти у військову безпеку і готуватиметься до будь-якого розвитку подій із таким непередбачуваним сусідом, як Росія.

Литва вкладатиме кошти у військову безпеку і готуватиметься до будь-якого розвитку подій із таким непередбачуваним сусідом, як Росія. Про це заявила президентка Литви Даля Грібаускайте у коментарі CNN.

«Ми знаємо, наскільки непердбачуваний наш сусід, наскільки він небезпечний, але ми маємо жити в цих умовах. Ми ніколи не повторимо ситуацію, що сталася перед війною, коли ми не захистили себе і дозволили російським військам увійти на нашу територію. Цього ніколи не станеться», — прокоментувала вона.

За її словами, Литва знає, як жити з таким сусідом, як Росія, чиї політичні та військові кроки вкрай важко передбачити.  

«Передбачувати чи здогадуватися, скоріше за все, немає сенсу. Ми маємо бути готові до всього», — запевнила президентка Литви.

Раніше повідомлялося, що Даля Грібаускайте звинуватила Росію в агресії через розміщення в Калінінграді ракетні системи «Іскандер».

На випадок ймовірного російського вторгнення у Литві видали брошуру з цивільної оборони, яка містить поради у виживанні та боротьби з агресором.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що Росія може спровокувати НАТО, поки не отримав повноважень новообраний президент США Дональд Трамп.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile