Політика

Президентка Південної Кореї хоче піти у відставку добровільно

1 грудня, 2016 08:06
Політика/Президентка Південної Кореї хоче піти у відставку добровільно
Зберегти
Вигляд
Прихильники президентки в парламенті закликали до добровільної відставки Пак Кін Хе в квітні 2017 року. Опозиція має намір домогтися відставки вже до січня.

Адміністрація президентки Південної Кореї Пак Кін Хе закликала парламент почати міжпартійні переговори з підготовки до добровільної відставки лідера країни.

Про це заявив її офіційний представник Чжун Ен Гун, передає агентство Yonhap.

«Сподіваємося, що Національні збори незабаром почнуть обговорення графіка і процедури відставки президенки», – зауважив він.

Раніше в телевізійному зверненні до нації Пак Кін Хе висловила готовність покинути свій пост, коли для цього будуть створені необхідні політичні умови.

«Коли правляча партія і опозиція досягнуть домовленості про заходи щодо передачі влади таким чином, щоб не створювати хаос в уряді і мінімізувати вакуум влади, я буду готова піти у відставку», – сказала Пак Кін Хе.

Після цього її прихильники в парламенті з партії «Сенурі» закликали опозицію почати діалог з підготовки до добровільного відходу Пак Кін Хе з займаного поста в квітні 2017 року.

Однак представники опозиції заявили, що мають намір домогтися відставки президентки вже до січня. Повідомлялось, що у парламенті Південної Кореї набралося достатньо голосів, щоб оголосити імпічмент президентці країни Пак Кін Хе.

Прокуратура Південної Кореї вже затримала колишнього радника в рамках розслідування скандалу із президенткою Пак Кін Хе, до якого вважається причетною її подруга Цой Сун Сіль.

Цой Сун Сіль підозрюють у спробах за гроші впливати на рішення президентки. Її також затримали, оскільки є побоювання, що вона може втекти з країни.

Нагадаємо, що 12 листопада у Сеулі близько мільйона демонстрантів вимагали відставки президентки Південної Кореї.

Пов`язані новини