Політика

Президентський законопроект щодо суддівської реформи треба повертати до комітетів – експерт

Політика/Президентський законопроект щодо суддівської реформи треба повертати до комітетів – експерт
Зберегти
Вигляд

Проект закону із суддівської реформи, поданий президентом, необхідно повертати на доопрацювання у комітети.

У цьому переконаний експерт Реанімаційного Пакету Реформ Тарас Шепель.

«Компроміс – у завтрашньому засіданні Верховної Ради: потрібно знімати президентський законопроект, повертати його до комітетів, повертати всі подані законопроекти. Лише за таких умов можна обрати, що краще, адже всім зрозуміло, що краще більш реформаторський законопроект, який передбачає реальні зміни, реформи… У розумінні цього питання суперечок немає», – зазначив він в ефірі Громадського.

Найбільше експертів не влаштовує, що відповідно до законопроекту, поданого президентом, він отримує ширші повноваження всупереч Конституції. Він отримає або збереже додаткові права: ліквідовувати суди, підписувати посвідчення суддів і голів судів, приймати від суддів присягу, переводити своїм указом суддів, тепер уже й до всіх судів вищого рівня.

Натомість під час прес-конференції Петро Порошенко наголошував, що проект закону, який він підтримує, підготовлений радою судової реформи не збільшує, а зменшує його повноваження як глави держави.

Як повідомлялося, завтра, 13 січня, Верховна Рада має розглянути законопроекти, присвячені реформам у судовій системі України.

Пов`язані новини