УКРАЇНА

Президенти України і Литви проведуть зустріч в Києві

УКРАЇНА/Президенти України і Литви проведуть зустріч в Києві
Зберегти
Вигляд
Президентка Литви Даля Грібаускайте прибуде 12 грудня до України. Головною метою її візиту будуть переговори із Петром Порошенком в рамках десятого засідання Ради президентів України і Литви

Президентка Литви Даля Грібаускайте прибуде 12 грудня до України. Головною метою її візиту будуть переговори із Петром Порошенком в рамках десятого засідання Ради президентів України і Литви. Окрім того, у візиті литовської президентки є важлива символічна складова.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Приводом для візту Грібаускайте до Києва стало 25-річчя відновлення дипломатичних відносин між Литвою та Україною.

У програмі заходів, окрім участі в Раді президентів і підписанні низки двосторонніх документів, анонсується відкриття Литовського скверу в Києві, який розташовуватиметься поблизу Софійської площі.

У відповідь на це у столиці Литви з’явиться Український сквер, про що президенти домовились ще під час попередньої зустрічі.

Зазначається, що литовсько-українські відносини не мають тенденції до погіршення, оскільки лідери партії «Союзу селян та зелених», яка перемогла на останніх виборах, підтверджують вірність зовнішньополітичному курсу попереднього уряду.

Грібаускайте, яка посіла 72-е місце у рейтингу найвпливовіших жінок світу за версією Forbes, також візьме участь у Другому українсько-литовському економічному форумі.

Окрім символічних акцій мова йтиме і про розробку нової дорожньої карти стратегічного партнерства між Литвою та Україною, яка стосуватиметься цілої низки сфер: енергетики, безпеки, економіки та культури.

Раніше повідомлялось, що Литва закликає Нідерланди підтримати асоціацію України з ЄС.

Нагадаємо, Литва ввела національні санкції проти Росії через вибори до Держдуми на території анексованого Криму.

Також Литва закрила в'їзд в країну 46-ти росіянам, причетним до організації кримінального переслідування громадян України Надії Савченко, Олега Сенцова і Олександра Кольченко.

У вересні Міноборони Литви передало українським військовим 150 тонн боєприпасів.

Пов`язані новини