У третьому кварталі 2019 року російський газовий монополіст Газпром скоротив обсяг свого чистого прибутку на 45% проти аналогічного періоду попереднього року.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на фінансову звітність Газпрому.

Загалом Газпром отримав 212 мільярдів рублів (3,32 мільярди доларів) прибутку. У третьому кварталі 2018 року прибуток компанії був на 2,7 мільярда доларів вищим.

Основними причинами падіння прибутку Газпрому називають скорочення обсягів експорту газу до Європи, а також низькі ціни на газ на європейських ранках. Так, середня ціна продажу газу зменшилася на 37% — до 169,8 долара за тисячу кубометрів (була близько 250 доларів).

Напередодні стало відомо, що апеляційний суд Швеції зобов'язав Газпром виплатити 1 мільйон євро Нафтогазу.

27 листопада апеляційний суд шведського округу Свеа ухвалив рішення на користь Нафтогазу. В апеляції Газпром намагався скасувати рішення Стокгольмського арбітражу, відповідно до якого Нафтогаз виграв у Газпрому 4,6 мільярда доларів, 3 мільярди доларів з яких Газпром досі винен Нафтогазу.

У Нафтогазі повідомили, що постанова апеляційного суду означає те, що рішення Стокгольмського арбітражу вже ніяким чином не буде скасовано. Зокрема, суд постановив, що у своєму рішенні Стокгольмський арбітраж не допустив ніяких помилок.

Загалом Газпром направив до апеляційного суду низку скарг. Перемога Нафтогазу в апеляціях проти Газпрому підтверджує право української компанії на стягнення боргу з Газпрому за рішеннями Стокгольмського арбітражу, який наразі складає 3 мільярди доларів. Раніше у Газпромі відмовлялися виплачувати цей борг доти, доки не буде результатів апеляційного слухання на рішення арбітражу.

Поділитись: