Теперішнє часткове припинення роботи уряду Сполучених Штатів Америки вже стало найдовшим в історії країни — 12 січня почався 22 день так званого шатдауну.

Після заключного раунду переговорів щодо припинення роботи уряду 11 січня Конегрес пішов на вихідні й після 00 годин почався найдовший «шатдаун» в історії США.

На перемовинах республіканці та демократи не просунулися у переговорах щодо фінансування стіни на мексиканському кордоні, чого вимагає чинний президент Дональд Трамп.

Як зазначає AFP, попередня найтриваліша зупинка в роботі держустанов була з грудня 1995 року до січня 1996 — вона продовжувалася 21 день. Тоді 42-ий презилент Білл Клінктон не міг домовитися з Конгресом щодо фінансування охорони здоров'я та освіти. А за часів 44-го президента Барака Обами шатдаун у 2013 році тривав 16 днів.

Зупинку уряду в США називають шатдауном — буквально «призупинення», «вимкнення».

9 січня Дональд Трамп виступив зі зверненням до американської нації на тлі політичної кризи, яка виникла через небажання демократів схвалити виділення 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Трамп пояснив, що стіна на кордоні з Мексикою дуже швидко себе окупить.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи.

Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року. У документі не були вказані 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Поділитись: