Родичі засуджених, які відбувають покарання у 77 виправній колонії Бердянська, записали відеозвернення до президента, міністра юстиції, генерального прокурора та омбудсмена з вимогою звернути увагу на порушення прав засуджених у закладі.

Відео оприлюднила громадська організація «Майдан Громадський контроль». На ньому троє жінок почергово звертаються до посадовців з вимогою звернути увагу на поводження із засудженими.

«Я мати засудженого Тетяна Біляк, мій син відбуває покарання в 77 колонії. Ми, батьки всіх постраждалих засуджених, які потерпіли тортури, вимагання, побиття в колонії 77 міста Бердянська, звертаємося до вас, пане президенте, до міністра юстиції, до генерального прокурора, будь ласка, почуйте нас, уповноваженої Верховної Ради, у нас звернення. Будь ласка, захистіть наших дітей, будь ласка, припиніть тортури у цій колонії, будь ласка, зверніть увагу на цих катів, які до нині не притягнуті ні до якої відповідальності», — ідеться у зверненні жінки.

Біляк зазначила, якщо винних у катуваннях не притягнуть до відповідальності, то батьки засуджених 15 березня розпочнуть голодування біля Адміністрації президента — «до тих пір, поки наші вимоги не будуть виконані».

У 77 колонії Бердянська Громадському повідомили, що не можуть давати коментарів раніше понеділка (11 березня), з обмудсменом Людмилою Денісовою зв'язатися не вдалося. У Генеральній прокуратурі зазначили, що пізніше оприлюднять свою позицію.

У лютому координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко заявив, що засуджених, які прибули до колонії 9 січня, зустріли «побиттям та катуванням», передає «Главком». Також, за його словами, у 77 колонії чотири роки тому «звіряче побили» ув'язненого Миколу Молокова.

«27 лютого 2015 року у БВК-77 прибув черговий етап з 13 засуджених. Налякані засуджені чутками про тортури у БВК-77 відмовилися виходити із автозаку і на знак протесту перерізали собі вени. Адміністрація колонії застосувала сльозогінний газ і жорстоко побила всіх 13 засуджених. Молоков був побитий найбільше», — зазначив Діденко.

Поділитись: