Міністр закордонних справ Вадим Пристайко анонсував відкриття українського посольства в столиці Албанії Тирані.

Про це він сказав під час брифінгу з головою ОБСЄ, прем’єр-міністром і міністром європейських та закордонних справ Республіки Албанія Еді Рами.

«Ми віримо, що це буде не тільки успішний рік у взаємодії в рамках ОБСЄ, він також стане роком розквіту наших відносин між Україною та Албанією. Ми цьогоріч збираємося відкрити наше посольство в Тирані. Нарешті, ми тривалий час над цим працювали. Сподіваємося, що цей крок дозволить нашим країнам бути ближче одна до одної», — зазначив Пристайко.

Нагадаємо, з 1 січня 2020 року почалося річне головування в ОБСЄ міністра закордонних справ Албанії Еді Рама. Він уточнив, що під час свого головування не забуватиме про Україну.

ОБСЄ — міжнародна організація, яка ставить собі за мету збереження миру й розвиток демократії на європейському континенті.

Після розпаду Радянського Союзу Верховна Рада України, за правонаступництвом, з 30 січня 1992 року стала повноправним членом Парламентській асамблеї Наради з безпеки і співробітництва в Європі. З того часу Україна бере участь у роботі колективних керівних органів Організації (саміти держав-учасниць ОБСЄ, засідання Ради міністрів та Постійної ради ОБСЄ).

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile