Економіка / Бізнес

Приватні залізничні перевізники в Україні можуть з'явитися вже цього року — Мінінфраструктури

УНІАН
Економіка/Бізнес/Приватні залізничні перевізники в Україні можуть з'явитися вже цього року — Мінінфраструктури
Зберегти
Вигляд
Приватні залізничні компанії можуть розпочати перевозити вантажі та пасажирів українською залізницею вже у 2019 році без ухвалення відповідного закону.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян в інтерв’ю «УНІАН».

«В експериментальному порядку хочемо запустити (приватну тягу на залізниці — ред.) вже в цьому році», — заявив Омелян.

За його словами, приватні компанії можуть запустити на українську залізницю навіть без ухвалення відповідного закону, в експериментальному режимі. Проте для того, щоб такий механізм працював на постійній основі необхідно ухвалити закон, проект якого напередодні зареєстрували у Верховній Раді.

«Для нас ключове — визначити ті ділянки, які не генерують прибуток для Укрзалізниці, потім в експериментальному режимі, домовившись із великим світовим оператором, запустити приватну тягу, щоб відпрацювати рентабельність маршрутів та згодом перетворити це на бізнес», — додав Омелян.

Міністр також підкреслив, що передавати у користування приватним компаніям на початковому етапі планують лише ті залізничні маршрути, які наразі є збитковими для Укрзалізниці.

Зазначимо, що наразі єдиною компанією, яка має право здійснювати залізничні перевезення в Україні є Укрзалізниця. Якщо на українську залізницю запустять приватні компанії, то вони самі будуть визначати ціну перевезень, однак відповідні маршрути має узгодити держава.

Напередодні чеський залізничний лоукостер повідомив про намір запустити залізничні перевезення від кордону України до Праги.

Пов`язані новини