Життя / Соціальний захист

«Проблема корупції не в ProZorro, а в правоохоронних органах» — головред «Наших грошей» Шалайський

Життя/Соціальний захист/«Проблема корупції не в ProZorro, а в правоохоронних органах» — головред «Наших грошей» Шалайський
Зберегти
Вигляд
Корупція під час державних закупівель існує не через проблеми з електронною системою ProZorro, а через безкарність за порушення закону.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив головний редактор видання «Наші гроші» Олекса Шалайський.

«Ми кілька місяців тому зібрали всі способи, яким чином плодиться корупція, незважаючи на існування ProZorro. Ми знайшли 31 спосіб — те що було за останні два роки. І от з цих 31 способа 30 способів — це проблема не ProZorro, а правоохоронних органів. Тобто закон виписаний нормально, він ніби працює, а люди просто тупо порушують закон, а їх за це ніхто не карає. Якщо тебе за це не карають, то чому б тобі його не порушувати далі», — розповів Шалайський.

Він додав, що на ці порушення «є якась реакція» Державної аудиторської служби, але «періодично її бракує».

Шалайський нагадав, що у червні 2018 року аудиторська служба просила в уряду 17 мільйонів гривень для відслідковування порушень, але не отримала їх.

«Грошей мало, фахівців мало, зарплати невисокі, ну й боротися з цим дуже складно», — резюмував він.

Як повідомлялося, 30 жовтня в системі електронних закупівель ProZorro запрацювала система, яка автоматично виявлятиме підозрілі тендери та відправлятиме їх на моніторинг Держаудитслужби.

ProZorro — це державні закупівлі онлайн, під час яких обов’язково використовується аукціон відкритих торгів. Мета — повна прозорість закупівель товарів та послуг державою, а також швидкий та простий доступ до неї.

Пов`язані новини