Війна війною, а нерухомість у столиці та навколо неї завжди в ціні. Та іноді інвестувати в дорогі квадратні метри небезпечно. В одній з новобудов у Коцюбинському скандал – у шахрайстві звинувачують не кого-небудь, а колишнього заступника Міністра оборони України.

У травні мешканці житлового комплексу провели прес-конференцію і зробили гучну заяву – у них хочуть відібрати їхні квартири. Антигерой – В’ячеслав Кредісов, підприємець і екс-заступник міністра оборони України Анатолія Гриценка.

- Кредисов В’ячеслав Анатолиевич и компания «Мёли инвест Украина», которую связывают с ним, инициировали ряд судебных процессов с целью завладеть квартирами ЖК «Коцюбинский»

Кредісову не звикати опинятися в епіцентрі скандалів. Досить сказати, що він двічі сидів у СІЗО. Звинувачення знову безпідставні, каже він.

- В’ячеслав Кредісов є первинно набувач який ще в серпні 2008 року купив біля 10 квартир, там 10 якщо конкретно. Офіційно там всі платьожки. (02-10) Я не планую нікого виселяти. Я планую, щоб право власності визнавалось…

Заплутана історія почалася у 2006-му, коли багатоквартирний житловий комплекс почала будувати компанія ТОВ «Регіональні будівельні інвестиції». За словами Кредісова, він інвестував в будівництво і по завершенню мав отримати право власності на 10 квартир. Однак забудовник збанкрутував, і його замінив інший –ТОВ «Аверс Сіті», розповів Кредісов.

- Вони почали робити повторні продажі. От, принаймні, ті квартири, які купив В’ячеслав Кредісов, декілька з них - вони повторно були продані ще раз.

Кредісов вирішив судитися. Він вимагає, щоб йому повернули квартири, де вже живуть люди. Серед тих, проти кого позивається колишній заступник міністра оборони -- учасник АТО Олександр Богатіков. Слідство.Інфо побувало на цьому судовому засіданні.

- Керуючись статтями 336 337 ЦК України касаційну скаргу Кредісова В’ячеслава Юрійовича відхилити.

- Сьогодні Вищий спеціалізований суд касаційну скаргу Кредісова В’ячеслава відхилив, залишив у силі попереднє рішення судів тобто залишив право власності на квартиру за Олександром Богатіковим. Став повністю на сторону мого довірителя.

Богатіков своє житло відстояв. Однак це – лише одна із спірних квартир. Мешканці житлового комплексу ніби сидять на пороховій діжці. Ми відчули це на зборах.

- Співвласниками Аверс сіті был Балябин В’ячеслав Геннадиевич этот мошенник из РФ, который обьявляет: Кредисов 51 % акций и Кредисов В’ячеслав Анатолиевич 49 % акций. То есть, он был соучередителем, они побили горшки, а мы давайте люди будем пушечным мясом пока они будут выяснять свои отношения. Забирать будем у нас квартиры. Сегодня арестуем 40 квартир, в том числе мою, после завтра ваши. Давайте так.

У цей час на об’єкт завітала одна з представниць Кредісова. У деяких людей здали нерви.

- Я вас не приглашала сюда!

- Не кричите.

- Блин, та потому что или вы тупые, или я чего-то не понимаю? Я являюсь третьей стороной, и я вас сюда не приглашала, и нас тут таких много! Почему вы сюда пришли?

Поки мешканці продовжували з’ясовувати стосунки з представницею Кредісова, ми познайомилися з людиною, яка каже, що постраждала від його дій раніше. Ольга Іванченко.

- В 2011 году Кредисов обратился с заказом в компанию, к которой я имею отношение. Были подписаны договора. В собственность Кредисова и его семьи было передано нашей компанией Интервиамонт пакет ценных бумаг на 6 миллионов гривен. По условиям расчета в течении одного дня после получения ценных бумаг в 2011 году в марте месяце. Расчет так и не наступил.

Ми запитали про цей випадок у Кредісова.

- Дійсно, були кримінальні справи, що ці цінні бумаги, їх називають мусорними, що вони не відповідали. Наскільки я знаю, розглядали, що вони продали формально те, що не вартує нічого.

Кредісов додав, що не готовий до розмови і надасть нам інформацію у письмовому вигляді. Що й зробив згодом.

«Триває судовий процес та проводяться відповідні експертизи, тому інформацію з цього питання готові будемо надати після вирішення справи по суті, з тим, щоб не створювати тиск на рішення суду».

Погодьтесь, не до кінця переконлива відповідь. Про те, що відбувалося з цінними паперами далі, розповіла Ольга.

- Как только Кредисов купил у нашей компании пакет ценных бумаг, в тот же день он продал этот пакет ценных бумаг застройщику Аверс-сити. Через несколько дней был подписан акт зачета встречных требований, по которых Кредисов получил с его семьей имущественные права на обьекты в комплексе.

Це ще більше десятка об’єктів нерухомості у ЖК «Коцюбинський», на які претендують Кредісови. Однак і вони їм легко дістались. Зараз В’ячеслав доводить своє право власності у спорі з ТОВ Аверс сіті і паралельно судиться з компанією Ольги. Тільки у різних судах говорить протилежні речі. І при цьому навіть не червоніє.

Це – ухвала по справі між Кредісовим та компанією «Інтервіамонт» Ольги. Пан В’ячеслав всіляко намагається довести те, що він не підписував жодних договорів та не купував цінних паперів.

«Відповідач заперечує факт укладання даного договору, в зв’язку з чим заявляв раніше клопотання про проведення судово-почеркознавчої експертизи».

А це – пояснення Кредісова у справі з ТОВ «Аверс сіті».

«ТОВ «Ем-Ді-Ем-Ей Захід» передало права за векселем на користь ТОВ «Інтервіамонт» шляхом вчинення бланкового індОсаменту, що повністю узгоджується вищенаведенимм нормами вексельного законодавства ТОВ «Інтервіамонт», який, в свою чергу, передав векселі Відповідачу».

Відповідач – Кредісов, який в цьому суді наполягає, що законно придбав цінні папери. І не дивно – адже без них Кредісов не може претендувати на додаткові квадратні метри.

- На сегодняшний день нет инвестора нежилых помещений Кредисова. Есть мошенник, который вошел в доверие обманным путем, получил обьект инвестиций и все.

Ну і на десерт. Окрім 10 спірних квартир Наталії Толуб, Олександра Богатікова та багатьох інших, а також квадратних метрів, які він вимагає від забудовника, Кредісов судиться… ще за 21 квартиру!

 

«Позивач: Кредісов В’ячеслав Анатолійович

Визнати протиправними дії щодо проведення державної реєстрації власності на об’єкти нерухомого майна – 21 квартира та 2 нежитлові приміщення, що знаходяться в смт. Коцюбинське, Київської області».

З приводу даного позову ми надіслали пану В’ячеславу інформаційний запит. Він попросив на відповідь більше часу. Чекаємо досі.

- Я сподіваюсь, що «Громадське телебачення», на відміну від інших каналів, вони чесні, вони показують як людина каже і відповідає повністю. Сподіваюсь, що ви дасте об’єктивну інформацію.

На жаль, висновок, якого дійшло «Слідство.Інфо», В’ячеслава Кредісова навряд чи задовольнить. Позиція мешканців ЖК «Коцюбинський», а також компанії ТОВ «Інтервіамонт» підкріплюється не лише гучними заявами, а й великою кількістю письмових доказів. На відміну від позиції підприємця і колишнього заступника міністра оборони. Вишиванка – не доказ правоти, а тим більше – чесності.

/Олександр Гуменюк, Слідство.Інфо

Поділитись: