Життя

Продовження оренди кінотеатру «Київ» під питанням — голова Держкіно

Пилип Іллєнко
Життя/Продовження оренди кінотеатру «Київ» під питанням — голова Держкіно
Зберегти
Вигляд
Міська влада Києва не відреагувала на пропозицію щодо продовження терміну оренди будівлі для кінотеатру «Київ» та не повідомила своїх планів щодо будівлі. Про це з посиланням на керівницю кінотеатру повідомив голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

За словами Іллєнка, термін оренди комплексу закінчується 4 січня 2019 року.

«На сьогодні, попри звернення орендаря, відповідальні структури не тільки не продовжили договір оренди, але навіть не повідомили про подальші плани щодо цього», — вказав глава Держкіно.

Будівля знаходиться у комунальній власності міста, а з 1999 року перебуває в користуванні товариства з обмеженою відповідальністю «Культурний центр «Кінотеатр «Київ».

Будівля кінотеатру «Київ»   

Пилип Іллєнко

«Саме це товариство під керівництвом пані Бондаренко здійснило капітальний ремонт приміщень, обладнало зали та фоє сучасними меблями та технікою, перетворило заклад у справжній культурний центр, де регулярно демонструються українські фільми, проходять дні кіно європейських та інших країн, числені фестивалі (в тому числі МКФ «Молодість»)», — вказав Іллєнко.

Він зазначив, що в контексті закриття кінотеатрів «Україна» та «Кінопанорама» така ситуація «викликає серйозне занепокоєння» — «адже не зрозуміло, що буде з кінотеатром вже за тиждень, прямо під час різдвяних свят».

Іллєнко вказав, що вже готує звернення до міського головаи Києва Віталія Кличка з проханням розібратися та сприяти продовженню роботи кінотеатру.

Громадське звернулося до Департаменту комунальної власності Києва з проханням прокоментувати ситуацію.

Кінотеатр «Київ» відкрили у 1952 році — йому 66 років. З 2000 до 2002 кінотеатр реставрували. Нині він має три зали: «Червоний», «Синій» та «Сінематека».

У жовтні в Києві близько 100 людей вийшли під будівлю Київської міської держадміністрації із закликом зберегти кінотеатри «Україна» та «Кінопанорама».

Пов`язані новини