Проект нової резолюції ООН щодо ситуації з правами людини в Криму, який Україна внесла до комітету Генасамблеї ООН, містить низку нових вимог до Росії

Проект нової резолюції ООН щодо ситуації з правами людини в Криму, який Україна внесла до комітету Генасамблеї ООН, містить низку нових вимог до Росії.

Про це повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, передає «Укрінформ».

За його словами, порівняно із попередньою резолюцією України в ООН, яку Генасамблея затвердила у 2016 році, у новому документі нові вимоги до Росії націлені на виконання нею міжнародних зобов'язань в контексті просування процесу деокупації українського півострова.

Ця оновлена резолюція, як повідомив Єльченко, підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройний конфлікт.

«Це положення є особливо важливим в контексті нівелювання аргументів Росії про те, що в нашій державі має місце конфлікт внутрішнього характеру», — наголосив постпред.

Документ також «засуджує ретроактивне застосування Росією власних законів на окупованій території», а також примусове переведення громадян України в російське громадянство. Крім цього проект резолюції визнає відсутність в Росії юрисдикції на півострові.

Підготовлений Україною документ містить, зокрема, і вимоги до Росії виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України в Криму.

«Документ, крім того, закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами, а також дотримуватись законів України, зокрема у питаннях власності», — зауважив дипломат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна не йтиме на компроміси щодо резолюції ООН з правами людини у Криму — Клімкін.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: