Світ

Програміст розшифрував головоломку на картині та заробив біткоїни на $30 тисяч

6 лютого, 2018 16:30
Світ/Програміст розшифрував головоломку на картині та заробив біткоїни на $30 тисяч
Зберегти
Вигляд
Анонімний програміст розшифрував головоломку на картині, яка мала секретний код від біткоїн-гаманця. У гаманці були заховані 4,87 біткоїнів, які дорівнюють за нинішнім курсом близько 30 тисячам доларів.

Анонімний програміст розшифрував головоломку на картині, яка мала секретний код від біткоїн-гаманця. У гаманці були заховані 4,87 біткоїнів, які дорівнюють за нинішнім курсом близько 30 тисячам доларів.

Про це повідомляє ресурс Motherboard, який зміг зв’язатися з програмістом.

У 2015 році художник Роб Майерс намалював картину-головоломку, в якій зашифрував код. Цю задачу розв’язали лише за три роки, а гроші перевели на інший біткоїновий рахунок. Коли він побачив, що гроші з рахунку зникли, — не засмутився, а навпаки «був радий, що хтось впорався із завданням».

Майерс розповів, що насправді не планував створювати головоломку, яку будуть так довго розв’язувати. На його думку, інтерес до картини серед біткоїн-спільноти виріс після того, як на початку 2017-го року курс криптовалюти почав стрімко зростати.

30-річний програміст, який отримав криптовалюту, залишився анонімним, адже «в його країні небезпечно мати біткоїни». Він повідомив, що разом з дружиною любить розв’язувати завдання, пов’язані з криптовалютою. Наприклад, на картині Майерса вони знайшли відгук до твору Шекспіра «Фенікс і голубка».

Програміст поділився своїм варіантом вирішення задачі, і художник його підтвердив.

На картині захований бінарний код. Кожна цифра з нього відповідає вогням полум’я на полотні. Також розв’язання задачі пов’язувалося із кольором та формою полум’я. Потім бінарний код треба було перевести та отримати код від гаманця.

Як додає TJournal програміст не міг розглянути язики полум'я, поки один з учасників біткоїни-форуму, де обговорювали головоломку, не переслав йому картину в 4K-дозволі. Програміст роздрукував малюнок у якості і повісив біля дзеркала, тому що хотів знайти розгадку у відображенні. «Це було правда смішно, але зовсім не допомогло», — додав він.

Нагадаємо, що 6-го лютого курс криптовалюти Bitcoin впав до 6 тисяч доларів. Зранку 6 лютого його вартість була $ 5995,58, що сталося уперше з листопада 2017-го.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖBitcoin та Blockchain: що це таке і як працює в Україні та світі.

Більше про:
# Bitcoin
Пов`язані новини