ENRU

Прокуратура АР Крим хоче ініціювати аналогічний до Нюрнберзького процес щодо РФ

Прокуратура АР Крим хоче ініціювати міжнародний судовий процес проти відповідальних за анексію півострова за прикладом Нюрнберзького процесу.

Про це заявив прокурор АРК Гюндуз Мамедов.

За його словами, працівники прокуратури формують доказову базу для розгляду в Міжнародному кримінальному суді фактів, пов'язаних з воєнними злочинами, а саме злочинами проти людяності, геноциду, які вчиняються окупаційною владою на території Криму.

«Наша мета: ініціювати міжнародний судовий процес проти окупаційної влади за прикладом Нюрнберзького процесу. До відповідальності повинні бути притягнуті не лише виконавці, а й ті, хто віддавав злочинні накази», — заявив він.

Мамедов зазначив, що на сьогодні прокуратурою підготовлено перше інформаційне повідомлення, яке невдовзі буде скеровано  до Міжнародного кримінального суду.

Зазначається, що на завершальній стадії перебуває ще одне повідомлення.

«Ми впевнено крокуємо до початку розслідування у Гаазі злочинів, що вчиняються в Криму, та сподіваюся на міжнародний судовий процес, подібний Нюрнберзького процесу», — наголосив він.

Нагадаємо, у Нью-Йорку 14 листопада, на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН, погодили оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму.