ENRU

Прокуратура Іспанії наказала вилучати скриньки та бюлетені для референдуму у Каталонії

Іспанська прокуратура наказала поліції вилучати скриньки, бюлетені та будь-які предмети, які можуть бути використані для референдуму про незалежність Каталонії.

Про це повідомляє AFP.

До прокуратури у Барселоні викликали керівників цивільної гвардії, національної поліції і регіонального підрозділу поліції Mossos d'Esquadra, який контролює каталонський уряд.

За іспанськими законами, прокуратура має повноваження віддавати накази поліцейським підрозділам, так само, як і суд.

Після зборів було оприлюднено рішення, згідно з яким, поліцейські мають вилучати ресурси для проведення референдуму.

«Співробітники поліції безпосередньо вживатимуть заходів, необхідних для вилучення ресурсів, призначених для підготовки або проведення незаконного референдуму», — йдеться в повідомленні.

Зокрема, прокурори наказали поліції вилучити такі предмети, як «виборчі скриньки, виборчі конверти, посібники з інструкцій для членів виборчих дільниць, виборчі листівки, виборчу пропаганду».

Нагадаємо, 9 листопада 2015 року парламент Каталонії ухвалив резолюцію про незалежність регіону від Іспанії. Уряд Іспанії одразу оскаржив це рішення, тому дія резолюції була призупинена.

6 вересня 2017 року парламент Каталонії  вкотре підтримав проведення референдуму про незалежність. 7 вересня суд в Іспанії призупинив проведення референдуму.

11 вересня у Барселоні близько мільйона людей вийшли на підтримку незалежності Каталонії.

Референдум призначений на 1 жовтня 2017 року.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram