Справа нацгвардійця Марківа: прокуратура Італії та сім’я фотографа Роккеллі оскаржили виправдувальний вирок
Генеральна прокуратура Італії та сім’я фотографа Андреа Роккеллі подали касаційні скарги на рішення італійського Апеляційного суду щодо нацгвардійця Віталія Марківа. Його звинувачували в причетності до загибелі Роккеллі на Донбасі у 2014 році.
Про це повідомив голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький.
Про одну зі скарг, яку подала сторона обвинувачення, Марків розповів ще 30 березня. Оскарження з боку родини Роккеллі він підтвердив у коментарі «Суспільному».
За словами нацгвардійця, точна дата засідання Касаційного суду Італії невідома, але воно, ймовірно, відбудеться восени 2021 року. Наразі італійські та українські адвокати Марківа готуються до процесу.
«Війну ще не виграно, виграно тільки битву», — зазначив Марків «Суспільному».
Крім того, за словами Олеся Городецького, 24 травня італійська асоціація Articolo 21, яка займається захистом прав журналістів, планує провести онлайн-захід, присвячений Роккеллі.
В анонсі заходу, зокрема, зазначено: «У прицілі українських мінометів разом із журналістами були також свобода преси та наше право бути поінформованими».
Справа Марківа
3 листопада 2020 року апеляційний суд у Мілані виправдав Віталія Марківа. Суд першої інстанції засудив його до 24 років тюрми за нібито причетність до загибелі італійського журналіста на Донбасі. Разом із Роккеллі загинув і російський перекладач Андрій Миронов.
Марків, який має громадянство України та Італії, перебував за ґратами з 30 червня 2017 року, коли його заарештували в аеропорту Болоньї.
Після повернення в Україну Марків заявив, що планує продовжити служити в Нацгвардії. Також він оголосив про плани позиватися до Європейського суду з прав людини через трирічне перебування в італійській в’язниці за сфабрикованою справою.
11 грудня 2020-го Слідчий комітет Росії оголосив у міжнародний розшук та заочно арештував Марківа. У Росії українця звинувачують у начебто вбивстві «за мотивами національної/політичної ненависті». Санкція статті за Кримінальним кодексом РФ передбачає, зокрема, довічне ув’язнення.
- Поділитися: