Життя

Прокуратура кваліфікувала напад на українські вертольоти як теракт

Життя/Прокуратура кваліфікувала напад на українські вертольоти як теракт
Зберегти
Вигляд

Озброєний напад на військовослужбовців під час проведення антитерористичної операції 2 травня у Слов’янському районі Донецької області, в результаті якого загинуло два пілоти та два десантники, а також семеро військовослужбовців отримали поранення, кваліфіковано як терористичний акт та об’єднано в одне кримінальне провадження. Про це повідомили у прес-службі Міністерства оборони України з посиланням на прокуратуру Центрального регіону.

Нагадаємо, що два вертольоти Збройних Сил України, які здійснювали патрулювання, були збиті за допомогою сучасних переносних зенітно-ракетних комплексів. При цьому використовувалась тактика одночасного пуску двох ракет по повітряній цілі, що свідчить про професійну військову підготовку сепаратистів. Ще один вертоліт був обстріляний із автоматичної зброї.

Ще двоє військовослужбовців загинули 2 травня під час нападу біля блокпоста в Андріївці на Донеччині. За даними Міністерства оборони України та Національної гвардії, сепаратисти намагалися витіснити сили АТЦ з блокпосту, прикриваючись дітьми та людьми похилого віку. Під час переговорного процесу сепаратисти застосували вогнепальну зброю із-за спин цивільних громадян, в результаті чого загинули двоє військовослужбовців 95-ї окремої аеромобільної бригади.

Пов`язані новини