УКРАЇНА

Прокуратура Миколаївщини подала позов з вимогою забрати у російської мови статус регіональної

18 травня, 2018 00:59
УКРАЇНА/Прокуратура Миколаївщини подала позов з вимогою забрати у російської мови статус регіональної
Зберегти
Вигляд
Прокуратура Миколаївської області подала позов до Миколаївського окружного адмінсуду з вимогою визнати нечинним рішення Миколаївської обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної.

Прокуратура Миколаївської області подала позов до Миколаївського окружного адмінсуду з вимогою визнати нечинним рішення Миколаївської обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної.

Про це повідомляє прокуратура Миколаївщини.

Зазначається, що у 2012 році рішенням облради з метою реалізації Закону України «Про засади державної мовної політики» ( так званий «закон Ківалова-Колесніченка») затверджено, що на території Миколаївської області поряд з українською мовою як державною, діє російська мова у статусі регіональної.

У лютому 2018 Конституційний суд України визнав вказаний закон неконституційним.

«Проте до теперішнього часу радою самостійно не вжито заходів до приведення рішення у відповідність з чинним законодавством. У зв’язку з чим, прокуратура області звернулась до суду з позовом про визнання нечинним рішення обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної», — зазначили в прокуратурі.

Нагадаємо, 12 квітня депутати Миколаївської обласної ради залишили російській мові статус регіональної. Для скасування статусу не вистачило голосів.

Пов`язані новини