Прокуратура АР Крим направила до Міжнародного кримінального суду в Гаазі докази використання Росією цивільного населення як «живих щитів» під час анексії півострова.

«Під час підготовки повідомлення було встановлено, що сили РФ умисно переміщували цивільне населення до об’єктів Збройних Сил України знаходячись за спинами людей в момент блокування та захоплення цих об’єктів. У таких умовах українські військові не могли застосувати зброю для захисту від нападу», — йдеться у повідомленні прокуратури.

У відомстві розповіли, що таким чином російські війська захопили щонайменше 10 об’єктів із залученням близько 1000 цивільних.

«Відповідно до ст. 8 Римського статуту МКС такі дії слід кваліфікувати як окремий різновид воєнних злочинів», — наголосив заступник прокурора АР Крим Ігор Поночовний.

Зазначається, що разом з прокуратурою АР Крим це повідомлення до Гааги направили Українська Гельсінська спілка та Регіональний центр прав людини.

Нагадаємо, наприкінці листопада прокуратура АРК відкрила провадження проти російських силовиків через «порушення законів та звичаїв війни».

Поділитись: