Прокуратура подаватиме апеляцію на рішення суду визнати невинним у заволодінні майном екс-ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника.

Прокуратура подаватиме апеляцію на рішення суду визнати невинним у заволодінні майном екс-ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника.

Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я не згоден зі справою ректора Мельника. Ми виграли у Вищому господарському суді і повернули все це майно, яке було визнано судом незаконно приватизовано ... Але тим не менше, суд його звільнив. Ми підемо в апеляцію і я впевнений, що у нас є аргументи, щоб апеляційний суд все таки визначив йому покарання», — сказав генпрокурор.

При цьому Луценко додав, що прокуратура має докази того, що колишній ректор «особисто давав вказівки свідкам про те, щоб приватизувати на користь його сім'ї 4 тисячі кв.м.».

Нагадаємо, що суд визнав невинуватим і виправдав екс-ректора Національного університету державної податкової служби України Петра Мельника, якому загрожувало до 12 років позбавлення волі. 

Мельник підозрювався у привласненні нерухомості вузу. У справі йдеться про приміщення магазину та кафетерію, реабілітаційно-оздоровчого комплексу, нежилі будинки і будівлі. Ці об’єкти у 2007-2008 рр через Товарну біржу «Центральна» купило ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія», засновниками якої були дружина Мельника Тетянасин Максим Мельник і тесть Володимир Щербань. Обов’язки керівника фірми виконує племінник екс-ректора Роман Мельник. Після купівлі, майже всі ці приміщення фірма потім почала здавати держуніверситету в оренду.

Як вказувало слідство і визнав суд, держуніверситет не мав права продавати вказані об’єкти, оскільки ні Державна податкова інспекція України, ні Фонд держмайна необхідних дозволів і погоджень не надавали.

При цьому слідство вказувало, що при незаконному відчуженні майна відбулася розтрата майна вартістю 33,44 млн грн – це вартість усіх цих об’єктів.

Поділитись: