УКРАЇНА

Прокуратура оскаржить звільнення з-під варти нападника на журналіста Веремія

22 грудня, 2017 18:24
УКРАЇНА/Прокуратура оскаржить звільнення з-під варти нападника на журналіста Веремія
Зберегти
Вигляд
Генеральна прокуратура готує апеляційну скаргу на вирок суду щодо Юрія Крисіна, підозрюваного у вбивстві журналіста Веремія.

Генеральна прокуратура готує апеляційну скаргу на вирок суду щодо Юрія Крисіна, підозрюваного у вбивстві журналіста Веремія.

Про це повідомила прес-секретарка генпрокурора Лариса Сарган.

«Оскільки призначене Крисіну покарання є явно несправедливим через його м’якість, Генеральною прокуратурою України готується апеляційна скарга у зв’язку з неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність (ст. 75 КК України) та невідповідністю призначеного судом покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого», — написала Сарган у Facebook.

Нагадаємо, що 22 грудня Шевченківський суд Києва визнав Крисіна  винним у хуліганстві та нанесенні неважких тілесних ушкоджень, засудивши до 4 років в’язниці. Але 2 з них — на випробувальному терміні.

Тобто, якщо за 2 роки Крисін не вчинить нового злочину, він не відбуватиме термін за цією справою, якщо ж скоїть нове правопорушення, муситиме відбути 4 роки за справою Веремія й термін за новим вироком.

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві.

Нагадаємо, що у 2014 році до арештованого у справі Веремія Крисіна приставили державну охорону через нібито загрозу його життю, а запобіжний захід змінили на домашній арешт.

Водночас Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як  журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

Менше з тим, за цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

7 лютого Печерський суд не продовжив цілодобовий домашній арешт Юрієві Крисіну, відхиливши клопотання ГПУ.

У квітні Крисіну дозволили зняти електронний браслет.

Детальніше про Крисіна, якого в МВС уважають одним з «бригадирів» «тітушок» під час Євромайдану, читайте в публікації:

«Шкаф»: Як фігурант справи «тітушок» уникнув СІЗО.

Пов`язані новини