УКРАЇНА

Прокуратура передала до СБУ справу про підпал «Інтеру»

УКРАЇНА/Прокуратура передала до СБУ справу про підпал «Інтеру»
Зберегти
Вигляд
lead

Прокуратура Києва  передала справу підпал будівлі офісу компанії «Національні інформаційні системи», що виробляє програми для телеканалу «Інтер» до слідчого відділу Служби безпеки України.

Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури, пише «Інтерфакс-Україна».

«Надалі були внесені відомості щодо зміни підслідності в кримінальному провадженні Раніше цим займалися органи Національної поліції. Тепер, з урахуванням додаткової кваліфікації, відповідне досудове розслідування буде проводити СБУ», — цитує агенція прес-секретаря прокуратури Києва Надія Максимець.

Вона уточнила, що в даний час виробництво кваліфіковано за 4 статтями КК України, нагадавши, що спочатку було три статті: перешкоджання діяльності журналістів, навмисний підпал та хуліганство із застосуванням спеціальних предметів. Тепер ще й стаття «теракт».

Нагадаємо, поліція порушила кримінальне провадження у справі підпалу телеканалу «Інтер» за фактом перешкоджання журналістській діяльності.

«Інтер» попередньо оцінив збитки від пожежі у 430 тис доларів.

4 серпня, на вулиці Щусєва, почалася пожежа в будівлі телеканалу «Інтер». До пожежі декілька чоловік підпалили під офісом телеканалу шини і скандували «Інтер – агент Москви».

В результаті пожежі у будівлі «Інтера» постраждали люди. Зокрема, журналістка телеканалу отримала травму хребта під час пожежі. 

Редактор програми «Подробиці тижня» на телеканалі «Інтер» Дмитро Литвин в ефірі Громадського сказав, що причиною пожежі у будівлі «Інтера» був професійний підпал.

За підозрою у підпалі будівлі «Інтера» було затримано 6 осіб, повідомив голова Нацполіції Києва Андрій Крищенко, проте згодом їх відпустили.

5 вересня, екс-добробатівці поставили намети і заявили про безстрокову акцію. Попри ці дії «Інтер» не подав заяву про перешкоджання журналістській діяльності. Тим часом, Порошенко доручив Луценку взяти під особистий контроль розслідування щодо «Інтера». 

5 та 6 вересня екс-добробатівці почали блокування головного офісу телеканалу. Вдень 6 вересня екс-добробатівці призупинили блокування нібито за домовленістю із телеканалом. Проте керівництво телеканалу «Інтер» спростовує досягнення будь-яких домовленостей із екс-добробатівцями, які протестували під офісом.

Пов`язані новини