УКРАЇНА

Прокуратура представила докази причетності екс-беркутівців до розстрілів на Майдані

УКРАЇНА/Прокуратура представила докази причетності екс-беркутівців до розстрілів на Майдані
Зберегти
Вигляд

Святошинський районний суд Києва у справі розстрілів екс-беркутівцями протестувальників на Майдані 20 лютого 2014 року розглянув докази прокуратури щодо присутності та локація спецроти на Майдан 20 лютого 2014 року.

Зокрема розглядались фото- та відеодокази причетності обвинувачених екс-беркутівців, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, до розстрілів протестувальників, повідомляє кореспондент Громадського.

Перед демонстрацією доказів суд задовольнив, попри протест захисту, клопотання прокурорів про долучення до справи висновку експерта про те, що Зінченко є шульгою.

На продемонстрованому в суді відео від 20 лютого 2014 року є людина в чорній формі, яка знаходиться біля Жовтневого палацу поблизу майдану Незалежності, і ця людина є шульгою.

В свою чергу, захист Зінченка стверджує, що він лише пише лівою рукою.

Також прокурор надав висновок експерта з фізіогноміки, у якому не виключається, що Зінченка та іншого підозрюваного Павла Аброськіна можна ідентифікувати за характерними рисами обличчя. При цьому прокурор сказав, що таки висновки не є категоричними.

Адвокати повідомили, що нададуть свою експертизу і письмове заперечення на експертизу прокуратури на наступному засіданні, яке заплановане на 31 травня.

Раніше суд відмовив у задоволенні клопотання про самовідвід усіх п’ятьох присяжних.

Нагадаємо, що 17 травня на засіданні п’ятьом обвинуваченим екс-бійцям спецпідрозділу «Беркут» – Сергію Тамтурі, Олегу Янішевському, Сергію Зінченку, Павлу Аброськіну та Олександру Маринченку, –зачитали обвинувальний акт, який нараховує два томи – 220 і 163 сторінки.

Екс-бійців «Беркуту» звинувачують у вбивстві 48 активістів Майдану, вчиненні терористичного акту та перешкоджанні мирним мітингам.

Пов`язані новини