Прокуратура РФ відмовилася перевіряти загибель 159 російських військових у 2014-2015 роках

default/Прокуратура РФ відмовилася перевіряти загибель 159 російських військових у 2014-2015 роках
Зберегти
Вигляд

Російська прокуратура відхилила прохання правозахисників додатково перевірити інформацію про загибель 159 військовослужбовців в період з 1 січня 2014 року по 30 липня 2015 року.

Це випливає з відповіді генерал-майора юстиції Росії Максима Топорікова голові комісії з військово-цивільних відносин Ради з прав людини при президенті Сергію Крівенку, передає РБК.

«Законність прийнятих рішень перевірена. Підстав до їх скасування не вбачається», – йдеться у відповіді.

Прокуратура також підкреслює, що наглядове відомство не виявило випадків порушення прав та недотримання соціальних гарантій відносно сімей військовослужбовців, загиблих при виконанні службових обов'язків.

У грудні Крівенко звернувся до Слідчого комітету і в Головну військову прокуратуру з проханням перевірити інформацію про загибель 159 російських військових у період з 1 січня 2014 року по 30 липня 2015 року.

До свого звернення правозахисник доклав поіменний список загиблих із зазначенням військових частин – такі дані стали результатом самостійного дослідження Крівенко. Серед них 98 випадків загибелі військових, про перевірку чи розслідуванні яких не повідомляло жодне відомство. Найчастіше в таких випадках мова йде про загиблих, чия смерть датується серпнем-вереснем 2014 року.

Видання зазначає, що саме на кінець літа і початок осені 2014 року припав пік повідомлень про загибель російських військовослужбовців у конфлікті на Донбасі.