УКРАЇНА

Прокуратура «віддала» бурштинові родовища бізнес-партнеру голови Волинської облради — ЦПК

5 лютого, 2018 15:04
УКРАЇНА/Прокуратура «віддала» бурштинові родовища бізнес-партнеру голови Волинської облради — ЦПК
Зберегти
Вигляд
Генеральна прокуратура України пропустила терміни звернення до суду щодо незаконної ліцензії комунального підприємства «Волиньприродресурс».

Генеральна прокуратура України пропустила терміни звернення до суду щодо незаконної ліцензії комунального підприємства «Волиньприродресурс». 

Таким чином, зазначає Центр протидії корупції, Україна втратила можливість повернути права на розробку чотирьох бурштинових родовищ у Волинській області.

«Керівником компанії, яка займалася незаконним видобутком бурштину, є Василь Столяр — бізнес-партнер голови Волинської облради Ігоря Палиці», — повідомляють у ЦПК.

У лютому 2017 року прокуратура провела обшуки на підприємстві «Волиньприродресурс». Там виявили незаконну ліцензію на видобуток бурштину. Кінцевий термін, коли у ГПУ мали подати звернення до суду сплив у вересні 2017 року. Але прокуратура подала відповідне звернення місяцем пізніше. 

У ЦПК зробили висновок, що генпрокуратура спеціально не вклалася у визначений законом 6-місячний термін звернення до суду.

«Це типова схема ГПУ, коли через прострочення термінів подачі позовів до суду «бетонується» право компаній на використання державних надр, дозволи на користування яких видані незаконно», — стверджує юрист ЦПК Андрій Савін.

Зазначається, що таким чином також «віддали» родовища, які контролюються компаніями екс-міністра уряду Януковича — Миколою Злочевським.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Копачі з вилами»: Як оточення Ляшка прибирає до рук бурштинові родовища Житомирщини

Пов`язані новини