ENRU

Прокуратура відкрила провадження через заборгованість перед шахтарями

Прокуратура Лисичанська Луганської області відкрила кримінальне провадження через безпідставну невиплату заробітної плати гірникам шахти «Лисичанськвугілля».

Як повідомляє прес-служба ГПУ, відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 175 (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат) Кримінального кодексу України.

Напередодні повідомлялося, що на Луганщині гірники другу добу в шахті вимагають виплати зарплат.  

16 липня гірники після закінчення 1-ї зміни не покинули робочі місця та розпочали страйк. До них спустилися заступник генерального директора, голова профспілки шахти ім. Капустіна, які пояснили страйкарям причини затримки виплати заробітної плати та пообіцяли сприяти у вирішенні питання.  

Наразі в шахті залишилися 36 шахтарів, яких профспілка забезпечує продуктами харчування, окрім того, на території шахти цілодобово чергує медичний персонал, робота призупинена.

Як повідомив голова профспілки гірників Михайло Волинець, біля шахти зібралося понад 300 членів сімей гірників, що страйкують під землею з вимогою виплати зарплати.

Зазначимо, що санкція ч. 1 ст. 175 КК України передбачає штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправні роботи на строк до 2 років, або позбавлення волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram