УКРАЇНА

Прокуратура вимагає продовжити тримання під вартою 5-м екс-«беркутівцям»

УКРАЇНА/Прокуратура вимагає продовжити тримання під вартою 5-м екс-«беркутівцям»
Зберегти
Вигляд
lead

Сятошинський райсуд Києва на засіданні у вівторок розглядає клопотання від держобвинувачення про продовження тримання під вартою на 2 місяці екс-«беркутівців» Сергія Тамтури, Олега Янишевського, Павла Аброськіна,  Олександра Маринченка та Сергія Зинченка, яких звинувачують у розстрілі учасників подій на Євромайдані.

Про це повідомляє кореспондент Громадського із зали суду.

За словами прокурорів, обставин та доказів, наявних в матеріалах суду, достатньо, щоб довести їхнє перебування у секторах, з яких, імовірно, відбувалися вистріли на Майдані незалежності у лютому 2014 року у Києві.

Обвинувачення вважає, що тримання під вартою необхідно, аби убезпечити від ризику переховування обвинувачуваних та їхнього ухилення від суду. Їх обвинувачують в особливо тяжких злочинах, що призвели до загибелі людей, за що передбачена міра покарання аж до довічного позбавлення волі.

Адвокат Тамтури та Зінченка заперечує клопотання, вказуючи, що докази є недопустимими, або й зовсім не є доказами. Портретна експертиза не підтрверджує особи Зінченка та Тамтури та не доводить їхню присутність на наданих відео. Єдине, на чому базується обвинувачення, на думку адвоката - докази перебуванняв районі Інститутської телефонних пристроїв обвинувачених.

Раніше на засіданні у вівторок суд не задовольнив відвід, заявлений захистом Янишевського про відсторонення спеціаліста Миколи Коваленка, який відповідає за розпізнавання портретів учасників подій на Євромайдані.

Захист заявляв, що Коваленко є упередженим та пов'язаний із родичами загиблих на Майдані.

Сам Коваленко повідомив, що родичів серед учасників подій на Майдані не має, тому є неупередженим.

Нагадаємо, 26 січня в суд були передані справи п'яти екс-бійців «Беркута» – Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, підозрюваних у розстрілі активістів Майдану, а також заступника командира полку «Беркут» Олега Янишевського і двох його підлеглих.

30 червня відбулося судове засідання у справі п'ятьох екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олександра Маринченка, Сергія Тамтури та Олега Янішевського, підозрюваних у масовому вбивстві активістів Майдану 20 лютого 2014 року.

Під час розгляду суд зачитав результати балістичної експертизи куль, які були у тілах загиблих. За словами прокурора ГПУ Яніса Сімонова, з 16 випадків, які було розглянуто під час засідання у семи – кулі можуть збігатися із табельною зброєю п’ятьох підозрюваних. Водночас за словами одного із захисників екс-«беркутівців» Олександра Горошинського, за даними експертиз, «кулі могли бути відстріляні з 25 видів різної зброї».

На засіданні 21 червня прокурори оприлюднили результати експертизи, згідно з якими ідентифіковані автомати належали екс-«беркутівцям» Зінченку та Аброськіну. З яких було вбито трьох учасників Євромайдану і двох поранено.

Адвокати п’яти екс-бійців спецпідрозділу «Беркут» подали заяву про злочин проти експертів, які проводили одну із балістичних експертиз у справі.

На засіданні 12 липня суд долучив до справи 5 екс-«беркутівців»результати балістичних експертиз.

Експертиза підтвердила причетність 5-х екс-«беркутівців» до вбивств на Майдані.

Пов`язані новини