ENRU

Прокуратура заявила про викриття схем розкрадання коштів компаніями Фірташа

Генпрокуратура України спільно з поліцією викрила незаконну схему розкрадання коштів і ухилення від сплати податків ряду підприємств.

Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Зазначається, що протягом 2015-2017 років з метою розкрадання коштів та ухилення від сплати податків низкою підприємств, а саме: ПРАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», ТОВ «Межріченський ГЗК», ПРАТ «Юкреніан Кемікал Продактс», ПАТ «Рівнеазот», ДП «Хімік» ПАТ «Азот» та іншими, які входять до бізнес-групи «GROUP DF» Дмитра Фірташа, було організовано діяльність низки фіктивних підприємств та підконтрольних страхових компаній. 

Між цими підприємствами та страховими компаніями ПРАТ «СК Саламандра-Україна», ПРАТ «СК «ДІМ СТРАХУВАННЯ» було укладено договори страхування, на підставі яких страховим компаніям перераховано фіктивні страхові внески.

«Тобто, застраховано завідомо непотрібні страхові випадки, які фактично не настали і не мали настати, про що достовірно було відомо членам злочинного угрупування», — пояснили в ГПУ.

Готівкові кошти, отримані в результаті злочинної діяльності, направлялися підприємствам реального сектору економіки.

Наразі проводяться санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях та місцях проживання причетних до схем. 

Як відомо, українського олігарха Дмитра Фірташа затримали у Відні за запитом про екстрадицію до США.

21 лютого цього року суд в Австрії дозволив екстрадицію олігарха Фірташа у США.

23 лютого, земельний суд Відня, розглянувши запит Іспанії про екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа, прийняв рішення звільнити його без внесення додаткової застави.

Також, Іспанія оголосила Фірташа в міжнародний розшук у справі про відмивання грошей.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram