Прокурор РФ, у ході дебатів сторін у Донецькому міському суді Ростовської області 2 лютого, попросив для української льотчиці Надії Савченко 23 роки колонії загального режиму і 100 тисяч рублів штрафу.

«Не судима і вперше судиться - пом'якшуючі обставини. Обтяжуючі - особлива роль підсудної, ведення та коригування вогню. Обвинувачення просить покарання у вигляді 18 років колонії за вбивство, 13 років за замах на вбивство», - заявив прокурор Філіпчук.

Він додав, що з 30 червня до дати винесення вироку - врахувати термін перебування в ізоляторі.

Сторона обвинувачення пропонує кваліфікувати дії Савченко щодо російських журналістів Корнелюка і Волошина як вбивство за мотивами ненависті і ворожнечі.

Крім того, сторона обвинувачення просить суд виключити з обвинувачення замах на вбивство ряду жителів Луганська, які потрапили під артобстріл. Росія не може судити її за замах на громадян України, зазначив обвинувач.

За словами прокурора, на жодні психічні розлади вона не страждала і не страждає, а значить може усвідомлювати характер своїх дій. Савченко в стані афекту не знаходить, на свідомість не тиснули, тому Савченко необхідно визнати осудною, додав зазначив Філіпчук.

Надія Савченко заявила, що відновити сухе голодування, якщо суд візьме більше 2 тижнів на винесення вироку у її справі.

 

Сьогодні, 2 березня, у Донецькому міському суді Ростовської області РФ розпочалися дебати сторін у справі Надії Савченко.

 

/ фото Антона Наумлюка, відео Радіо Свобода

Поділитись: