ENRU

Промова депутатки Бундестагу: Ми маємо відчувати сором, що німецькі чоботи направилися на українську землю

На пленарному засіданні Бундестагу, 19 травня, відбулися дебати про історичну відповідальність Німеччини перед Україною у контексті Другої світової війни.

Основним доповідачем була депутатка Марілуїзе Бек від фракції «Зелених». Громадське отримало повний текст промови від Бюро депутатки Бундестага Марілуїзе Бек.

Так депутатка повідомила, що наразі «кремлівська пропаганда постійно створює враження, що німецька наступальна війна проводилася виключно проти Росії».

«Більш того: Україна перетворюється у даному варіанті «правди» з жертви винищувальної війни на нацистського колаборатора», – додала вона.

Бек також зауважила, що окрім території сучасної Росії, бойові дії проходили у Польщі, Литві, Латвії, Естонії, Білорусі та Україні.

«Історична відповідальність не дорівнює почуттю провини. Але сором за те, що німецькі чоботи направилися на українську землю, саме цей сором ми маємо відчувати. Якщо історія щось для нас означає, то саме обов’язок підтримувати Україну у її прагненні свободи та гідності», – підсумувала депутатка.

«Проведена дискусія стала важливою віхою в розумінні внеску України у встановлення миру в Європі, дозволивши перевести діалог з Українською державою у площину розуміння спільного майбутнього на засадах миру і взаємовигідного партнерства», – зауважили в українському посольстві у Німеччині.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram