У бюджеті на 2017 рік, який обговорюється у Верховній Раді, на фінансування Міністерства інформполітики, що відповідає за просування державної позиції в медіа, заклали на 138 млн грн. більше, ніж у поточному році, а на Інститут національної пам'яті, який спеціалізується на декомунізації та розкритті архівів КДБ, більше на 14,4 млн грн. Громадське дізналося, на що планується спрямувати ці гроші.

Цього року бюджет Інституту національної пам'яті, який займається процесом декомунізації і розсекреченням архівів спецслужб часів Радянського союзу, склав 11 мільйонів грн. У проекті бюджету-2017 на нього закладено вдвічі більше — 25,4 мільйонів.

За словами заступника голави інституту Аліни Шпак, вперше в бюджеті закладена стаття на створення і функціонування архіву інституту, де містяться документи репресивних органів радянської влади. На це міністерство фінансів виділило 2 мільйони грн, але, за словами голови інституту Володимира В'ятровича, цих грошей вистачить тільки на те, щоб утримувати апарат архіву.

 Володимир В’ятрович, голова Інституту національної пам’яті

«У нас не буде коштів на приміщення для архіву і на те, щоб транспортувати всі документи з інших архівів — СБУ, МВС, управління зовнішньої розвідки, ГПУ, судів, з регіональних управлінь. Але ці гроші хоча б дадуть можливість почати роботу».

За словами Шпак, також 5 мільйонів грн будуть спрямовані на функціонування Музею Майдану: закупівлю комп'ютерів і експозиційного обладнання. Ще мільйон витратять на зарплату співробітникам музею.

Основна витратна частина — це утримання апарату Інституту національної пам'яті: якщо в цьому році на зарплати і оплату комунальних послуг було виділено 6 мільйонів, то в 2017 планують закласти 13 мільйонів.

 Аліна Шпак, заступник голови Інституту національної пам’яті

«Збільшення цієї частини бюджету пов'язане з ухваленням закону про держслужбу, який передбачає збільшення зарплат держслужбовцям. Також ми знаємо, що сильно збільшилися цифри на оплату комуналки, це теж враховано в проекті бюджету».

Ще близько 4 мільйонів грн заплановано на події, які проводить інститут: виставки, видання книг і друкованих матеріалів, організація конференцій і загальнодержавних подій на кшталт Дня пам'яті жертв Голодомору та жертв політичних репресій.

Міністерство інформаційної політики в проекті бюджету на наступний рік має отримати на 138 мільйонів грн більше, ніж в 2016, а саме 251 мільйон. За словами заступника керівника відомства Артема Біденка, спочатку Мінінформполітіки подавало до Мінфіну запит на 185 мільйон на мультимедійну платформу іномовлення UA.TV, але там цей запит не затвердили, обмеживши сумою в 100 мільйонів.

 Артем Біденко, заступник Міністра інформаційної політики

«Ці 100 мільйонів додалися до 109, які були у міністерства на виробництво медіапродуктів в держпідприємствах — УТР та Укрінформ. Тепер це виглядає так, ніби бюджет збільшиться вдвічі, але насправді це недофінансування».

Крім цього, за словами Біденка, збільшиться бюджет на утримання апарату в зв'язку з ухваленням того ж таки закону про держслужбу. Якщо в 2016 році МІП отримав 3,8 мільйона, то в наступному повинен отримати 8,8 мільйона на зарплати співробітників. Решта грошей піде на «події, пов'язані із захистом інформпростору, зйомки роликів, підтримку інформпродуктів». Серед проектів Біденко назвав продовження кампанії «Крим — це Україна».

Нагадаємо, у Верховній Раді розглядається проект бюджету на 2017 рік. Доходи зведеного бюджету в порівнянні з попереднім повинні вирости на 17,1%, а граничний дефіцит становить 77,5 мільярда грн.

Поділитись: