Життя

Проповідник Гюлен заперечує причетність до спроби перевороту в Туреччині

Життя/Проповідник Гюлен заперечує причетність до спроби перевороту в Туреччині
Зберегти
Вигляд

Опозиційний ісламський проповідник Фетхуллах Гюлен засудив спробу збройного перевороту в Туреччині і відкинув звинувачення у своїй причетності до його організації.

Влада повинна бути змінена шляхом проведення вільних і справедливих виборів, йдеться у заяві Гюлена, яку оприлюднило агентство Reuters, передає The Gurdian.

За його словами, йому «особливо прикро» чути такі звинувачення, оскільки він сам постраждав від численних військових переворотів в Туреччині.

«Я молюся за Туреччину, за громадян Туреччини, за всіх тих, хто в даний час у Туреччині, щоб ця ситуація була вирішена мирним шляхом», – цитує його заяву агентство.

Крім того, Держсекретар США Джон Керрі сказав, що його країна на отримувала жодного прохання про видачу Гюлен, який живе в Сполучених Штатах протягом багатьох років.

Раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган сказав, що організаторами заколоту є прихильники Фетхуллаха Гюлена, турецького письменника, колишнього імама і проповідника, ісламського громадського діяча. Зараз він проживає у вигнанні в США, але має значний вплив в ісламському світі завдяки його руху «Хізмет», який відкрив понад тисячу ісламських шкіл в 160 країнах світу.

У зв'язках з Гюленом підозрюють екс-командувача Військово-повітряних сил Туреччини Акина Озтюрка, якого ЗМІ називають можливим лідером спроби військового перевороту.

У Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався.

Прем’єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим повідомив про затримання 2839 заколотників. Внаслідок спроби перевороту загинули 194 людини, більше півтисячі поранені.

Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині.

Пов`язані новини