УКРАЇНА

Пропозиція Кабміну по збільшенню зарплат порушує закон – Експерт

УКРАЇНА/Пропозиція Кабміну по збільшенню зарплат порушує закон – Експерт
Зберегти
Вигляд

Кабінет міністрів вніс на розгляд Верховної Ради проект бюджету на 2017 рік із показником мінімальної зарплати на рівні 1600 гривень і цей показник пройшов перше читання у парламенті.

Про це в ефірі Громадського сказав керівник офісу фінансового та економічного аналізу ВРУ Віктор Мазярчук.

Мінфін разом із представниками Верховної Ради тепер повинен опрацьовувати пропозиції, які в свою чергу мають вносити депутати, вважає Мазярчук.

На його думку заява прем’єра Володимира Гройсмана про підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень без дотримання такої процедури фактично змусить Мінфін порушити закон «Про регламент» Верховної Ради та Бюджетний кодекс.

Дану пропозицію Кабміну вносити у проект бюджету не можна, оскільки вона повинна була вноситися під час його подання до парламенту ще 15 вересня 2016 року, вважає Мазярчук.

Нагадаємо, 26 жовтня прем'єр-міністр Гройсман повідомив, що Кабмін внесе до бюджету-2017 мінімальну зарплату у 3,2 тисячі грн. 

Пізніше у своєму відеозверненні президент України Петро Порошенко підкреслив, що рішення про підвищення мінімальної зарплатні є спільною позицією глави держави, уряду та фракцій коаліції. 

Нагадаємо, 20 жовтня Верховна Рада направила Кабінету міністрів висновки та пропозиції до законопроекту про Державний бюджет України на 2017 рік для підготовки документа до другого читання.

15 вересня Кабінет міністрів вніс до парламенту законопроект про Держбюджет на 2017 рік. Уряд повторно внесе в Раду бюджет у листопаді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми не ставимо ультиматумів. І не чекаємо ультиматумів від Верховної ради», — міністр фінансів про бюджет-2017

Пов`язані новини