Життя / Спорт

Пропуск російськими легкоатлетами Олімпіади в Ріо цілком ймовірний – спортивний оглядач

Життя/Спорт/Пропуск російськими легкоатлетами Олімпіади в Ріо цілком ймовірний – спортивний оглядач
Зберегти
Вигляд

Російські легкоатлети через допінговий скандал можуть не поїхати на Олімпійські ігри 2016 року в Ріо-де-Жанейро. Таку думку в ефірі Громадського висловив спортивний оглядач телеканалу «Дождь» Алєксєй Андронов.

«Великого оптимізму не відчуваю і вважаю, що сумний сценарій пропуску Ріо, як мінімум, збірної з легкої атлетики цілком імовірний», - сказав він.

З його слів, ситуація в Росії з допінгом не зміниться до того часу, поки не зміниться ставлення до цієї проблеми.

«У нас спортсмени, які попадаються на допінгу, вони чомусь в основному викликають до себе жалість, їх починають гладити по голові, жаліти: «ах, ось винен лікар, не те тобі дав тренер, а ти ні до чого». До тих пір, поки ситуація залишатиметься такою, допінгова проблема не зміниться», - заявив Андронов.

Він також висловив переконання, що Росія наряд сама зніметься з Олімпіади.

Нещодавно російські легкоатлети Сєргєй Кірдяпкін і Ольга Каніськіна повернули медалі Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні.

Нагадаємо, екс-голова московської антидопінгової лабораторії Грігорій Родченков заявив, що десятки російських спортсменів, у тому числі щонайменше 16 призерів зимових Олімпійських ігор 2014 року, були частиною великої програми вживання допінгу, якою керувала держава.

У листопада 2015 року IAAF відсторонила Всеросійську федерацію легкої атлетики від міжнародних змагань на невизначений термін.

Це було зроблено після публікації доповіді Всесвітнього антідопінового агентства (WADA), яке запідозрило російських колег у знищенні позитивні допінг-тести легкоатлетів після Олімпійських ігор в Лондоні в 2012 році на вимогу Мінспорту і ФСБ.

Російська федерація з атлетики погодилася із повним припинення участі своїх атлетів у всіх змаганнях. Всього 4027 легкоатлетам Росії заборонили виступати на міжнародних змаганнях.

У лютому 2016 колишній виконавчий директор російського антидопінгового агентства Нікіта Камаєв, який пішов у відставку через скандал, помер у віці 50 років.

Пов`язані новини