Загальний вигляд збитків, спричинених поломкою греблі з відходами від Vale, найбільшого у світі виробника заліза, у місті Брумадінью, штат Мінас-Жерайс, Бразилія, 25 січня 2019 року. Потік грязюки знищив кілька будинків поблизу сусіднього міста.
Фото:

 EPA-EFE / PAULO FONSECA

Унаслідок прориву греблі резервуару з відходами в залізорудній шахті у південно-східній частині Бразилії щонайменше 9 людей загинули, близько 300 людей вважаються зниклими безвісти.

Через прорив греблі, яка стримувала відходи від видобутку залізної руди, потік бруду затопив декілька фермерських поселень. 

Губернатора штату Мінас-Жейрас Ромеу Зема зазначив, що шансів знайти уцілілих небагато: «Шансів мало: ймовірно, все, що ми знайдемо, — це тіла».

Представник компанії Vale, яка володіє шахтою, де стався прорив, повідомив, що відходами залило комуну Віла Фортеко, що неподалік від міста Брумадінью.

Жителів прилеглих районів почали евакуювати за допомогою гелікоптерів. Наразі невідомо про кількість тих, кого вдалося евакуювати.

Нагадаємо, прорив греблі у бразильському штаті Мінас-Жерайс стався 25 січня.

Регіон видобутку залізної руди досі відновлюється після аварії на греблі у 2015 році, унаслідок якої загинули 19 осіб. Аварія на греблі, що належить підприємству компанії Vale — Samarco Mineracao SA, стала однією з найбільших екологічних катастроф в Бразилії.

Поділитись: