У понеділок 19 грудня опівдні мають розпочатися переговори голови польського Сенату Станіслава Карчевського з представниками засобів масової інформації щодо організації роботи журналістів у Сеймі.

У понеділок 19 грудня опівдні мають розпочатися переговори голови польського Сенату Станіслава Карчевського з представниками засобів масової інформації щодо організації роботи журналістів у Сеймі.

Про це повідомляє Rzeczpospolita.

Повідомляється, що журналісти вимагають відмовитися від планів щодо зміни порядку організації роботи журналістів у Сеймі, які пропонує маршалок Марек Кухцінскій. Він, зокрема, хотів обмежити доступ ЗМІ на засідання уряду.

За словами Карчевського, він намагався донести журналістам, що правляча партія «Право і справедливість» прагне покращити умови роботи журналістів у Сеймі.

Також він додав, що збирається зустрітися з Кухцінським для «дуже серйозної розмови».

«Сподіваюся, що вже в понеділок ми зможемо говорити з усіма журналістами», — сказав Карчевський.

«Ніхто ніколи не хотів обмежувати доступ журналістів на важливих політичних подій», — запевнив спікер польського Сенату.

Раніше правляча партія Польщі «Право і Справедливість» заявила про намір створити при Сеймі Медійний центр, який стане ключовим місцем взаємодії політиків і журналістів. Нинішня влада планує обмежити журналістам доступ до будівлі Сейму лише першим поверхом.

Крім того, змінами пропонується поява двох постійних парламентських кореспондентів, яким буде надано необмежений доступ до Медіа-центру, а також будинках Сейму і Сенату. Кожна редакція отримає право призначити двох таких кореспондентів.

Такі плани викликали масові протести журналістів і опозиції, які тривають вже протягом двох днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безсонні ночі в Сеймі: що треба знати про парламентську кризу в Польщі.

Нагадаємо, у Варшаві дві тисячі демонстрантів з 16 на 17 грудня блокували польський парламент.

Людей обурило, що провладні депутати проголосували руками за бюджет на наступний рік. В опозиції назвали голосування незаконним. 

Голосуванню передувало виключення із зали сейму опозиційного депутата Міхала Щерби, який з'явився на трибуні із карткою «Вільні медіа в Сеймі» на знак протесту проти обмеження роботи журналістів у Сеймі.

Після виключення з зали колеги, опозиційні депутати заблокували трибуну. Відтак провладним депутатам було розіслано смс з проханням прийти на голосування до Колонної зали. Там Сейм і ухвалив бюджет, всі поправки опозиції до якого — три сотні — було відкинуто.

На той час під парламент підійшли сотні людей, які блокували вихід депутатів із будівлі Сейму.

Водночас, польський уряд звинуватив опозицію у розпалюванні ворожнечі. 

Поділитись: