Політика

Протести у Польщі: уряд звинуватив опозицію у розпалюванні ворожнечі

18 грудня, 2016 01:11
Політика/Протести у Польщі: уряд звинуватив опозицію у розпалюванні ворожнечі
Зберегти
Вигляд
Опозиція розпалює непотрібні негативні емоції у країні і намагається протиставити собі поляків, заявила глава польського уряду Беата Шидло.

Польська опозиція розпалює непотрібні негативні емоції в країні і намагається протиставити собі поляків.

Про це в телезверненні до польського народу заявила глава польського уряду Беата Шидло, передає «Укрінформ».

«Режисери цих подій (блокування трибуни і протестів під Сеймом – ред.) повинні сьогодні почути: ви робите погано, шкодите Польщі, противитеся спільному благу. На конфлікті і почутті образи ви хочете будувати свій політичний капітал», — заявила вона.

Шидло наголосила, що саме опозиція викликала «радикальні політичні емоції», які не мають жодного відношення до реальної ситуації в Польщі.

«Можна сперечатися, відрізнятися в політичних поглядах, але не можна зіштовхувати поляків між собою, як це робиться сьогодні», — сказала голова уряду.  

Шидло закликала до діалогу і заперечила слова опозиції про те, що у країні ситуація погіршилася.

Вона наголосила, що навпаки, за останній рік зроблено більше позитивного, ніж за останні вісім років попередньої коаліції.

Оцінюючи виступ Шидло, лідер опозиційної партії Ришард Петру заявив, що у своєму виступі вона жодним чином не згадала про помилки влади, допущені за останні дні: обмеження діяльності ЗМІ в Сеймі, проведення засідання нижньої палати парламенту поза залою засідань без кворуму і безпідставного виключення депутата з участі у засіданні Сеймі.

Зазначимо, що польська опозиція збирається продовжити масові протести

Нагадаємо, у Варшаві дві тисячі демонстрантів з 16 на 17 грудня блокували польський парламент.

Людей обурило, що провладні депутати проголосували руками за бюджет на наступний рік. В опозиції назвали голосування незаконним. 

Такому голосуванню передувало виключення із зали сейму опозиційного депутата Міхала Щерби. Той з'явився на трибуні із карткою «Вільні медіа в Сеймі» на знак протесту проти обмеження роботи журналістів у Сеймі.

Після виключення з зали колеги, опозиційні депутати заблокували трибуну. Відтак провладним депутатам було розіслано смс з проханням прийти на голосування до Колонної зали. Там Сейм і ухвалив бюджет, всі поправки опозиції до якого — три сотні — було відкинуто.

На той час під парламент підійшли сотні людей, які блокували вихід депутатів із будівлі Сейму.

Пов`язані новини