Прокуратура Берліна відкрила провадження проти німецького журналіста Мануеля Оксенрайтера, якого підозрюють у причетності до підпалу приміщення спілки угорців в Ужгороді в лютому 2018 року.

Проти нього відкрили провадження про підбурення до підпалу з обтяжливими обставинами, пише Zeit Online.

Нещодавно 28-річний поляк Міхал Прокопович, який є одним із трох підозрюваних у цьому підпалі, заявив у Краківському суді, що вказівку про напад на офіс Угорської культурної асоціації в Ужгороді йому дав німецький журналіст Мануель Охсенрайтер. Німець категорично заперечує свою причетність до підпалу.

Охсенрайтер працював консультантом депутата німецького парламенту від ультраправої «Альтернативи для Німеччини» Маркуса Фронмаєра. Після того звинувачень з боку Прокоповича та відкриття провадження, Фронмаєр заявив, що припинив зв’язки з Оксенрайтером за пропозицією останнього, «аби не компрометувати політика». Водночас Фронмаєр наголосив, це припинення співпраці не означає, що він вважає звинувачення на його адресу правдивими. 

Охсенрайтер є редактором німецького журналу Zuerst! та протягом останніх п’яти років у російських ЗМІ часто висловлював прихильність та підтримку бойовикам на Донбасі. Як пише Zeit Online, що він допомагав бойовикам із пошуком західних спостерігачів на незаконних «виборах» на окупованих територіях Донбасу та так званого референдуму в Криму в березні 2014 року. Для цього Охсенрайтер із прихильниками, серед яких Фронмаєр, заснували організацію «Німецький центр євразійських досліджень».

Нагадаємо, 4 лютого 2018 року в Ужгороді здійснили спробу підпалу офісу Товариства угорської культури Закарпаття. 

27 лютого 2018 року стало відомо, що польське Агентство внутрішньої безпеки затримало трьох громадян Польщі, підозрюваних у спробі підпалу. Підозрюваних затримали ще 21 і 22 лютого у межах міжнародного співробітництва з партнерськими службами. Троє підозрюваних — члени праворадикальної прокремлівської організації «Фаланга».

У ніч на 27 лютого 2018 року в Ужгороді стався ще один підпал офісу Товариства угорської культури Закарпаття. 

Внаслідок пожежі ніхто не постраждав.

Поділитись: