Процедура утилізації хімічної зброї Сирії завершена

default/Процедура утилізації хімічної зброї Сирії завершена
Зберегти
Вигляд

Хімічна зброя Сирії повністю знищена, повідомляє організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ).

Останні 75 циліндрів фтороводню були ліквідовані на заводі в американському штаті Техас.

«Цей процес завершує важливу главу в знищенні сирійської програми з хімічної зброї», - заявив глава організації Ахмет Узюмджю.

Сирійська влада погодилися знищити запаси хімічної зброї та об'єкти його виробництва ще в 2013 році. Останні задекларовані запаси цього типу озброєнь були передані для подальшого знищення в червні 2014 року, проте західні країни висловлюють сумніви, що сирійська влада повідомили ОЗХЗ про всі об'єкти.

Тим часом підтверджується використання хімзброї бойовиками. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт про наслідки російської військової операції в Сирії.

Правозахисна організація HRW вже повідомляла про використання сирійською арміє касетних бомб російського виробництва.

В ООН була створена слідча група за фактом використання хімічної зброї в Сирії.

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) — міжнародна організація, створена за підтримки ООН 29 квітня 1997 року, після набуття чинності Конвенції про заборону хімічної зброї, відкритої до підписання в січні 1993 року.

Головні завдання — забезпечення контролю за дотриманням заборони на використання хімічної зброї, ліквідації її запасів, сприяння розвитку співпраці в галузі мирної хімії, надання допомоги державам у забезпеченні захисту від хімічної зброї, забезпечення нерозповсюдження хімічної зброї.

Штаб-квартира розташована в Гаазі (Нідерланди). Станом на жовтень 2013 року, до організації приєдналося 190 країн-учасниць. 2013 року Організація була відзначена Нобелівською премією миру.